Time Magazine prvýkrát mení logo na titulke

Svetoznámy časopis vymenil svoje ikonické TIME. Prečo?

Dôvod môže byť zrejmý už pri pohľade na nový “názov” magazínu. VOTE je jasným odkazom a zároveň má motivovať ľudí, aby rozhodli o ďalšom smerovaní prostredníctvom vyjadrenia svojho hlasu v nadchádzajúcich prezidentských voľbách v USA.

Obálku vytvoril street artist Shepard Fairey, ktorý s magazínom spolupracoval už v minulosti – možno vám nový cover pripomína jeho staršiu prácu. V roku 2008 vytvoril ikonický vizuál spojený s kampaňou Baracka Obamu.

Práve voľby vidí magazín ako možnosť zmeniť smerovanie, ktorá sa naskytne možno raz za generáciu. Prezidentské voľby v USA totiž vnímajú ako jednu z kľúčových udalostí, ktoré môžu výrazne ovplyvniť aj ďalší vývoj vo svete.

Na obálke najnovšieho čísla tak vidno ženu so zahalenou tvárou. Šatka obsahuje v rámci dekoratívneho motívu aj odkaz na voľby cez urnu. Odkaz je teda jasný.

zdroj: TIME

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Darček od Monotype – fonty zadarmo

Linotype GmbH bol od roku 2006 súčasťou skupiny Monotype. Niekoľko dní dozadu zmenila Linotype GmbH svoj názov na Monotype GmbH.…
pokračovanie článku

Ach tie obaly: Cuthroat Gin a Tonic

Tvarovo jednoduchý obal, ktorý však zaujme na prvý pohľad. Presne taký je gin, ktorý vám priblížime dnes.
pokračovanie článku

Akcia na vytvorenie 3D mapy zadarmo

Táto zaujímavá akcia prevedie Vašu dvojrozmernú mapu na 3D. K dispozícii máte aj niekoľko prvkov v psd na dotvorenie mapy.