Dvojka utilít pre Mac OS X

Doplnky, ktoré vám predstavíme nižšie, pochádzajú zo štúdií Zevrix Solutions, o ktorých sme na DeTePe už písali v súvislosti s pluginmi do rôznych programov. Každá utilita slúži na niečo iné. Jedna utilita vám ukáže súbory, ktoré bežne nevidno a druhá slúži na regulovanie dĺžky názvu. Obe sú zadarmo.

LengthControl

Ak ste chceli mať niekedy pod kontrolou dĺžku názvov súborov, práve pre vás je táto utilita. Funguje tak, že ak pomenujete určitú vec dlhším menom, než ste si predtým zadefinovali, LengthControl vás na to upozorní. Zároveň môžete upravovať názvy súborov či celých zložiek v rámci tejto utility a jednoducho ich premenovať jedným kliknutím. Podporovaný je Mac OS X 10.4.2 a novší.

lengthcontrol

Rozhranie LengthControl

 

Visibility

Tento doplnok slúži na otváranie a prezeranie neviditeľných súborov a zložiek. S týmito skrytými časťami vášho systému môžete jednoducho pracovať tromi spôsobmi:

  • otvoriť akýkoľvek súbor v rámci systémového dialógu
  • vymazať každý súbor v rámci systémového dialógu
  • skryť alebo zobraziť neviditeľné súbory a zložky vo Finderi

V prípade, že využívate systémový dialóg, môžete vybrať viac položiek naraz a ísť do tzv. application bundles. K dispozícii máte i funkciu Open Any File, ktorá slúži ako ekvivalent tej z Finderu, v prípade, že nechcete otvárať Finder okná. Doplnok funguje na Mac OS X 10.6 a novšom.

visibility

Náhľad Visibility

 

Visibility aj LengthControl nájdete tu, konkrétne v sekcii Freebies:
http://zevrix.com/download.php

 

V minulosti sme Vám predstavili užitočnú aplikáciu na kontrolu PDF súborov s názvom PDF Checkpoint a plugin pre InDesign na automatické zmenšovanie obrázkov LinkOptimizer. Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón na zľavu 15% na predukty Zevrix.

 

 

 

Ďalšie diely seriálu

1 comment
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Power Styles pre InDesign

Jeden z najobľúbenejších pluginov z Blatner Tools suite, Power Styles, je teraz možné získať aj ako samostatný software. Tento doplnok…
pokračovanie článku

MacBook Pro SMC Firmware Update 1.7

Apple vydal update firmwaru pre MacBook Pro (15 and 17-inch, Early 2011) a MacBook Pro (15 and 17-inch, Mid 2010).
pokračovanie článku

PDF Checkpoint – kontrola PDF súborov

Program, ktorý vám ponúka niekoľko zaujímavých funkcií pre prácu s PDF dokumentmi. Vývoj tohto rozšírenia má na konte spoločnosť…
pokračovanie článku

Keyboard S – Photoshop skratky ako na dlani

Práca s komplexnými softvérmi často vyžaduje používanie klávesových skratiek, ktoré šetria čas. Namiesto zdĺhavého lietania myšou po obrazovke a preklikávania medzi…