Dvojka utilít pre Mac OS X

Doplnky, ktoré vám predstavíme nižšie, pochádzajú zo štúdií Zevrix Solutions, o ktorých sme na DeTePe už písali v súvislosti s pluginmi do rôznych programov. Každá utilita slúži na niečo iné. Jedna utilita vám ukáže súbory, ktoré bežne nevidno a druhá slúži na regulovanie dĺžky názvu. Obe sú zadarmo.

LengthControl

Ak ste chceli mať niekedy pod kontrolou dĺžku názvov súborov, práve pre vás je táto utilita. Funguje tak, že ak pomenujete určitú vec dlhším menom, než ste si predtým zadefinovali, LengthControl vás na to upozorní. Zároveň môžete upravovať názvy súborov či celých zložiek v rámci tejto utility a jednoducho ich premenovať jedným kliknutím. Podporovaný je Mac OS X 10.4.2 a novší.

lengthcontrol

Rozhranie LengthControl

 

Visibility

Tento doplnok slúži na otváranie a prezeranie neviditeľných súborov a zložiek. S týmito skrytými časťami vášho systému môžete jednoducho pracovať tromi spôsobmi:

  • otvoriť akýkoľvek súbor v rámci systémového dialógu
  • vymazať každý súbor v rámci systémového dialógu
  • skryť alebo zobraziť neviditeľné súbory a zložky vo Finderi

V prípade, že využívate systémový dialóg, môžete vybrať viac položiek naraz a ísť do tzv. application bundles. K dispozícii máte i funkciu Open Any File, ktorá slúži ako ekvivalent tej z Finderu, v prípade, že nechcete otvárať Finder okná. Doplnok funguje na Mac OS X 10.6 a novšom.

visibility

Náhľad Visibility

 

Visibility aj LengthControl nájdete tu, konkrétne v sekcii Freebies:
http://zevrix.com/download.php

 

V minulosti sme Vám predstavili užitočnú aplikáciu na kontrolu PDF súborov s názvom PDF Checkpoint a plugin pre InDesign na automatické zmenšovanie obrázkov LinkOptimizer. Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón na zľavu 15% na predukty Zevrix.

 

 

 

1 comments
  1. Nevíte někdo, jestli existuje něco podobného taky pro Widle? Já sama dělám na macu, ale kamarádka má bohužel Windows. Díky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Užitočné skratky vo Photoshope I.

Keď intenzívne pracujete na nejakom projekte s tuhým deadlineom, každá pomoc je dobrá. Napríklad tá v podobe skratiek vo Photoshope.…
pokračovanie článku

Photoshop pluginy, ktoré šetria čas I.

Pri práci s náročným softvérom vždy poteší, ak sa človeku podarí nájsť nejakú tú skratku. Veľakrát to dokáže nielen…