MacBook s Apple Silicon čipom pri úprave fotiek porazil výkonný PC

Ako súper bol v teste nasadený stolný PC s Windows, dimenzovaný na editovanie fotografií a 8K videa.

Porovnania oboch zariadení sa ujal profesionál Andrew Hoyle, ktorý pôsobí v európskej pobočky CNET ako hlavný fotograf. Do testu oproti Windows desktopu postavil 13-palcový model MacBook Pro s 16GB RAM. Pri Intel verzii Photoshopu sa síce MacBook nemohol rovnať s desktopom, po spustení natívnej M1 verzie, ktorá je aktuálne dostupná ako beta, to však bolo už o inom.

Hoyle vyskúšal ako dlho bude aplikácii trvať spracovanie 19 raw záberov v plnom rozlíšení a ich následné zlúčenie so zaostrením na celok. Intel verzii Photoshopu to cez Rosettu 2 trvalo približne 2,5 minúty.

Windows desktop disponoval AMD Ryzen 9 3950 X CPU, Nvidiou RTX Titan a už spomínanými 128GB RAM. Rovnaká úloha mu trvala 73 sekúnd minútu, čo jasne hovorí v prospech desktopu.

Pri teste v M1 verzii Photoshopu však dosiahol MacBook výsledok 69 sekúnd a bol teda dokonca rýchlejší ako špecializovaný PC zameraný na úpravy foto a prácu s 8K videom. Podobne porazil MacBook Pro v teste s Lightroomom, v ktorom bolo úlohou importovanie 100 raw záberov.

Hoyle uviedol, že výsledky ho príjemne prekvapili a upgrade na M1 Mac odporúča aj ostatným fotografom, najmä pri perspektíve neskoršej dostupnosti oficiálnych M1 verzií softvéru, ktoré sú aktuálne vo fáze bety. Ešte zaujímavejší by však mohol byť väčší z MacBook Pro modelov, ktorý tento rok pravdepodobne dostane takisto čip z rodiny Apple Silicon a ponúkne aj väčší displej, ktorý pri úprave fotografií nie je na škodu.

zdroj: CNET

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Todor & Petru

je animovaný videoklip  z dielne francúzkej umeleckej skupiny CRCR, ktorá sa venuje režírovaniu filmov, videoklipov a reklamy.
pokračovanie článku

Tutorial: Photoshop Healing Brush

Dnes pre vás máme tip na video, ktoré vám vysvetlí ako používať nástroj Healing Brush vo Photoshope.
pokračovanie článku

Stiahnite si zadarmo mockup kozmetiky

Dnes pre vás máme tip na trochu netradičný mockup. Taký, ktorý sa pri všetkých tých plagátoch, nákupných taškách,…