MacBook s Apple Silicon čipom pri úprave fotiek porazil výkonný PC

Ako súper bol v teste nasadený stolný PC s Windows, dimenzovaný na editovanie fotografií a 8K videa.

Porovnania oboch zariadení sa ujal profesionál Andrew Hoyle, ktorý pôsobí v európskej pobočky CNET ako hlavný fotograf. Do testu oproti Windows desktopu postavil 13-palcový model MacBook Pro s 16GB RAM. Pri Intel verzii Photoshopu sa síce MacBook nemohol rovnať s desktopom, po spustení natívnej M1 verzie, ktorá je aktuálne dostupná ako beta, to však bolo už o inom.

Hoyle vyskúšal ako dlho bude aplikácii trvať spracovanie 19 raw záberov v plnom rozlíšení a ich následné zlúčenie so zaostrením na celok. Intel verzii Photoshopu to cez Rosettu 2 trvalo približne 2,5 minúty.

Windows desktop disponoval AMD Ryzen 9 3950 X CPU, Nvidiou RTX Titan a už spomínanými 128GB RAM. Rovnaká úloha mu trvala 73 sekúnd minútu, čo jasne hovorí v prospech desktopu.

Pri teste v M1 verzii Photoshopu však dosiahol MacBook výsledok 69 sekúnd a bol teda dokonca rýchlejší ako špecializovaný PC zameraný na úpravy foto a prácu s 8K videom. Podobne porazil MacBook Pro v teste s Lightroomom, v ktorom bolo úlohou importovanie 100 raw záberov.

Hoyle uviedol, že výsledky ho príjemne prekvapili a upgrade na M1 Mac odporúča aj ostatným fotografom, najmä pri perspektíve neskoršej dostupnosti oficiálnych M1 verzií softvéru, ktoré sú aktuálne vo fáze bety. Ešte zaujímavejší by však mohol byť väčší z MacBook Pro modelov, ktorý tento rok pravdepodobne dostane takisto čip z rodiny Apple Silicon a ponúkne aj väčší displej, ktorý pri úprave fotografií nie je na škodu.

zdroj: CNET

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dajte si pauzu s typografickými hrami

Dnes pre vás máme tip na dvojicu nových hier / kvízov, ktoré nájdete na webe I Love Typography. Podľa názvu portálu už asi tušíte, na akú tému tieto zábavky budú.
pokračovanie článku

Možnost utkat se o titul Best in Design 2022 se blíží ke konci.

Do konce přihlašování do soutěže Best in Design zbývá už jen pár dní, vyplněné přihlášky lze zaslat pouze do 28. 2. 2022. Mezinárodní soutěž pořádána pod záštitou festivalu Zlin Design Week dává šanci mladým designérům získat nejen finanční podporu pro svou tvorbu.