Cábala: Rituál pre každú príležitosť

Branding a obalový dizajn kolumbijského piva, z ktorého srší nápaditosť a zábava.

Názov piva je inšpirovaný amuletom (cabalou). Spoločné popíjanie nápoja na ulici, v podniku či doma alebo dokonca pred kostolom predstavuje obľúbený rituál a aj pivo sa stáva takým amuletom.

Značka sa zároveň snaží narúšať niektoré “mýty”, čo vidno už pri zbežnom pohľade na jeho vizualitu. Ďalším takýmto momentom je voľba počtu pív v jednom balení, kde sa pivári spolu s dizajnérmi rozhodli pre číslo päť.

Nové remeselné pivo sa intenzívne inšpiruje mimo obvyklých motívov craft estetiky a prichádza s vlastným mixom prvkov, ktorý vo výsledku tvorí zábavný celok. Od tvaru samotnej fľaše, s atraktívnymi krivkami cez samotné logo až po farebnosť a jednotlivé prvky.

Typograficky orientované logo v sebe obsahuje výrazné vyrušenie v podobe na “hlavu” postaveného prvého z trojice áčok s akcentom v tvare hviezdičky. Logo je napriek tomu dobre čitateľné, výrazné, súčasne pôsobiace a má tú správnu mieru živosti, ktorá je prítomná aj v celom brandingu.

Ako bolo načrtnuté vyššie, vizuálny jazyk Cábaly je vcelku živelný s množstvom štýlovo samostatných vizuálnych línií, ktoré sa však pretínajú v správnych momentoch a bodoch.

Vďaka jednoduchej trojkombinácii farieb sa darí držať túto divočinu ako-tak na uzde a zabezpečiť potrebnú mieru zrozumiteľnosti bez obetovania energie, ktorú v sebe branding koncentruje.

Vizuálnu identitu aj dizajn obalov vytvorilo štúdio Hobby z Medellínu.

zdroj: The Dieline

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Najkrajšia PET fľaša na svete je z Česka

Po nápaditý a zaujímavý dizajn netreba niekedy chodiť ďaleko. Na prestížnej svetovej súťaži World Beverage Innovation Awards nedávno ocenili…
pokračovanie článku

Nejnovější Font č. 181 je právě v prodeji

Na co se můžete těšit v prvním letošním čísle grafického časopisu Font? Kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI společností z oblasti zemědělské techniky, přináší články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnuje se tentokrát také počítačovým periferiím…
pokračovanie článku

Font dňa – Spoon

zľava 30% do 13. júna Dizajnér: Ryoichi Tsunekawa Vydavateľ: Flat-it Dátum vytvorenia: 2015 Podrobné informácie o fonte Kúpiť font
pokračovanie článku

Font dňa – Lando

zľava 50% do 13. októbra