Ako vznikajú plagáty pre Apple Originals?

cover dtp 4 28 - Ako vznikajú plagáty pre Apple Originals?

Apple na jeseň minulého roku predstavila vlastnú streamovaciu službu Apple TV+. Na platforme postupne pribúda obsah a dá sa povedať, že tento krok Apple vyšiel. Najnovšie značka svoje “originals” formáty promuje videami o tvorbe plagátov k jednotlivým seriálom. Ako inak, na iPade.

V prvom videu si môžete pozrieť niečo o procese tvorby vizuálu pre For All Mankind. Rozpráva čo-keby príbeh o tom, ako by sa história mohla vyvíjať, keby prví zaparkovali na Mesiaci Sovieti. Pre seriál vytvorili ilustrátori Justin EricksonPaige ReynoldsPhantom City Creative dva plagáty.

Druhé video prezentuje prácu ilustrátorky Janice Sung, ktorej plagát je inšpirovaný seriálom Dickinson. Seriál v polhodinových epizódach ponúka sondu do dobovej spoločnosti, jej konvencií z pohľadu mladej rebelujúcej poetky Emily Dickinson. V porovnaní s Phantom City Creative dvojici pracuje Janice úplne odlišne – nielen technikou ale aj procesom, ktorý ju k hotovému vizuálu priviedol.

Janice aj Justin s Paige pri svojej práci okrem iPad Pro a Apple Pencil využívajú aplikáciu Procreate, ktorá nedávno prišla s veľkým updatom – o ňom si môžete prečítať TU.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
KFC China 30 years Rebrand 01 - Ach, tie obaly – čínský rebrand KFC
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – čínský rebrand KFC

2017 byl rok 30. výročí uvedení KFC na čínský trh. Zbrusu nový obal extrahuje základní prvky vize společnosti KFC…
bokeh prev o 380x220 - Bokeh Effect pre Photoshop za 5 dolárov!
pokračovanie článku

Bokeh Effect pre Photoshop za 5 dolárov!

Dnes pre vás máme zaujímavý tip na Photoshop efekt, s ktorým pridáte vašim fotkám profesionálny vzhľad s pôsobivým rozostrením.
Snímka obrazovky 2014 01 09 o 8.48.26 - 350 pixel perfect icons zadarmo
pokračovanie článku

350 pixel perfect icons zadarmo

Sada 350 ikon pre vaše aplikácie, webky,… Ďalšie diely seriáluTypotipy 1: Sans serify (9. decembra 2019)Stiahnite si bezplatne font…