Aplikácia, ktorá prepíše vaše myšlienky pôsobivou typografiou

Tiež sa vám zdajú všetky statusy na Facebooku, Instagrame, Twitteri či inde rovnaké. Je to preto, lebo naozaj sú. Teda, po vizuálnej stránke. Toto asi bežalo v hlave tvorcom aplikácie Notegraphy, s ktorou môžete dodať svojim myšlienkam neopozeraný a originálny vzhľad. Skrátka šmrnc.

Notegraphy vám umožní vytvárať štýlové a vizuálne zaujímave verzie svojich, či iných (citovaných) myšlienok. Bežný font skrátka nahradíte originálnymi písmami. Je to jednoduché. Stačí siv Notegraphy iba ťuknúť na symbol pera, vložiť text a vybrať si z pestrej ponuky šablón, do ktorých sa obsah preklopí. V aplikácii fungujú aj tzv. Styles, v ktorých máte na výber z troch odlišných farebných kombinácií. Pozrite si ako to funguje v nasledovnom predstavovacom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=HF4Q4DfaSeM

Vo chvíli, keď ste s úpravami spokojní, môžete pridať tagy a podeliť sa o svoju myšlienku s priateľmi na sociálnych sieťach. Ďalšie z možností, ktoré tu máte na výber, sú napríklad tvorba vlastnej galérie, profilu či prezerenie a komentovanie výtvorov ostatných používateľov.

Snímka obrazovky 2014-04-29 o 10.03.08

 

Notegraphy funguje tak na webe ako aj na mobilných zariadeniach. Dostupná je pre iOS aj Android.

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Myster

zľava 50% do 12. decembra
pokračovanie článku

Soutěž o vytvoření loga projektu Živý Zlín

ředmět jednokolové soutěže je vytvoření návrhu loga projektu Živý Zlín. Logo by mělo být jednoduché, originální, srozumitelné, nezaměnitelné…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Madies

Madies je mexická značka zaměřená na zdravé a přírodní občerstvení. Společnost vyrábí křupavé ovocné svačinky bez jakýchkoliv konzervačních látek.
pokračovanie článku

Tutorial: Zlatý rez pri dizajne loga

Určite ste o ňom už niekedy počuli. Tento princíp, vychádzajúci z matematiky, je zárukou esteticky pôsobivých kompozícií vďaka dokonale vyváženým…
pokračovanie článku

Písmo a farby – webinár

Poďme sa porozprávať o grafickom dizajne. Tentokrát stíhame, netlačí ma deadline. V treťom dieli porozprávam o tom, aká je úloha farby v typografii, ako s ňou pracovať a ako dokáže ovplyvniť čitateľnosť a emóciu z čítaného textu.