Aplikácia, ktorá prepíše vaše myšlienky pôsobivou typografiou

Tiež sa vám zdajú všetky statusy na Facebooku, Instagrame, Twitteri či inde rovnaké. Je to preto, lebo naozaj sú. Teda, po vizuálnej stránke. Toto asi bežalo v hlave tvorcom aplikácie Notegraphy, s ktorou môžete dodať svojim myšlienkam neopozeraný a originálny vzhľad. Skrátka šmrnc.

Notegraphy vám umožní vytvárať štýlové a vizuálne zaujímave verzie svojich, či iných (citovaných) myšlienok. Bežný font skrátka nahradíte originálnymi písmami. Je to jednoduché. Stačí siv Notegraphy iba ťuknúť na symbol pera, vložiť text a vybrať si z pestrej ponuky šablón, do ktorých sa obsah preklopí. V aplikácii fungujú aj tzv. Styles, v ktorých máte na výber z troch odlišných farebných kombinácií. Pozrite si ako to funguje v nasledovnom predstavovacom videu:

https://www.youtube.com/watch?v=HF4Q4DfaSeM

Vo chvíli, keď ste s úpravami spokojní, môžete pridať tagy a podeliť sa o svoju myšlienku s priateľmi na sociálnych sieťach. Ďalšie z možností, ktoré tu máte na výber, sú napríklad tvorba vlastnej galérie, profilu či prezerenie a komentovanie výtvorov ostatných používateľov.

Snímka obrazovky 2014-04-29 o 10.03.08

 

Notegraphy funguje tak na webe ako aj na mobilných zariadeniach. Dostupná je pre iOS aj Android.

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ateliérové nakladatelství: URS LEHNI

Ateliér Tvorby písma a typografie pražské UMPRUM vás v rámci semestrálního zadání „Vytvořte obsah ateliérového nakladatelství” zve na druhou ze…
pokračovanie článku

Inšpirácia: Pôsobivé dizajny vizitiek

Spôsobov ako môžu vyzerať je mnoho. Nejde pritom iba o formát ale aj celkové vizuálne spracovanie. Skrátka, vizitky predstavujú…
pokračovanie článku

Světové písmo Avenir Next World staví na odkazu Adriana Frutigera

Avenir je velmi oblíbeným geometrickým bezpatkovým písmem, ba dokonce patří k těm nejslavnějším na světě. Původně navržený Adrianem Frutigerem v roce 1988, znovu vzkříšen v roce 2002 švýcarským designérem písma Akirem Kobayashim. O dvě desetiletí později, pět let po Frutigerově smrti, vydal Kobaysashi svou nejnovější aktualizace Avenir Next World.