Obal, s ktorým sú raňajky ozajstným umením

Ako motivovať deti, aby nezabúdali na najdôležitejšie jedlo dňa? Túto otázku si položili autori tohto obalu a ich odpoveďou je hravý dizajn, ktorý baví.

Jednou z vecí, ktoré sa na raňajkovom stole obvykle vyskytujú sú aj ovocné džemy. Dizajnéri z arménskeho Backbone Branding obalu chceli prísť s riešením, ktoré urobí z konzumácie tejto tradičnej potraviny zážitok pre deti. Ale pokojne aj pre dospelých.

Vychádzali pritom z faktu, že deti nadovšetko zbožňujú hru. V akejkoľvek podobe – fantázii sa predsa medze nekladú. Preto sa nad obalom snažili rozmýšľať práve v zmysle funkcionality a jeho používania. Tak, aby samotná interakcia bola zážitkom.

 

 

Výsledkom je obal, ktorý má podobu maliarskej palety. Tento pekný odkaz na pestrú farebnosť rôznych príchutí, má za cieľ spríjemniť deťom ranný rituál a urobiť z neho niečo viac ako “len” raňajky. Paleta obsahuje päť “odtieňov”, ktoré majú objem zodpovedajúci odporúčanej detskej dávke cukru v džemoch.

Ostáva iba dúfať, že sa malí umelci budú realizovať na plátne z pečiva. :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Písmo poskladané z bicykla!

Typografia. Odvetvie dizajnu, ktoré si vyžaduje veľkú dávku trpezlivosti a odhodlania. Niekedy si však treba od vyslovene praktických projektov…