Obal, s ktorým sú raňajky ozajstným umením

Ako motivovať deti, aby nezabúdali na najdôležitejšie jedlo dňa? Túto otázku si položili autori tohto obalu a ich odpoveďou je hravý dizajn, ktorý baví.

Jednou z vecí, ktoré sa na raňajkovom stole obvykle vyskytujú sú aj ovocné džemy. Dizajnéri z arménskeho Backbone Branding obalu chceli prísť s riešením, ktoré urobí z konzumácie tejto tradičnej potraviny zážitok pre deti. Ale pokojne aj pre dospelých.

Vychádzali pritom z faktu, že deti nadovšetko zbožňujú hru. V akejkoľvek podobe – fantázii sa predsa medze nekladú. Preto sa nad obalom snažili rozmýšľať práve v zmysle funkcionality a jeho používania. Tak, aby samotná interakcia bola zážitkom.

 

 

Výsledkom je obal, ktorý má podobu maliarskej palety. Tento pekný odkaz na pestrú farebnosť rôznych príchutí, má za cieľ spríjemniť deťom ranný rituál a urobiť z neho niečo viac ako “len” raňajky. Paleta obsahuje päť “odtieňov”, ktoré majú objem zodpovedajúci odporúčanej detskej dávke cukru v džemoch.

Ostáva iba dúfať, že sa malí umelci budú realizovať na plátne z pečiva. :)

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Loupedeck – nová éra foto postprodukcie?

Upravovanie fotografií môže byť celkom prácny a zdĺhavý proces. Čo by ste povedali na zariadenie, ktoré by postprodukčné práce…
pokračovanie článku

35. Seminář UGD: Fotografická Postprodukce

Tomáš Müller + Vladimír Strejček HUB PRAHA 30. 1. 2014, 19:00 35. seminář UGD je zaměřen na fotografickou postprodukci. Cílem semináře…
pokračovanie článku

Font dňa – Grotesque And Arabesque

zľava 10% do 26. januára Ďalšie diely seriálu Font dňa – Grotesque And Arabesque (13. decembra 2015)