S novinkami Konica Minolta objavíte svoj skrytý potenciál

Viac ako 2 400 metrov štvorcových, 30 zariadení, 20 európskych premiér, 2 podlažia nabité ukážkami, najpokročilejší plne automatizovaný výrobný workflow digitálnej tlače, aký kedy bol verejnosti predstavený či využitie umelej inteligencii v praxi. To je len niekoľko ťahákov, ktoré zaujali návštevníkov v stánku Konica Minolta na veľtrhu drupa.

Na najväčší a najvýznamnejší svetový veľtrh tlačových a obalových riešení sa prišlo pozrieť približne 170 000 návštevníkov z celého sveta. Napriek poklesu počtu návštevníkov veľtrhu stánok Konica Minolta praskal vo švíkoch. Právom jej patril jeden z najväčších stánkov. Na dvoch podlažiach a v šiestich vzájomne prepojených sekciách predviedla Konica Minolta v spolupráci s MGI v reálnej prevádzke viac ako 30 strojov a zhruba rovnaký počet ukážok softvérových riešení. Návštevníci na veľtrhu mali možnosť na vlastné oči vidieť prepojenie tonerových a inkjetových technológií pre dosiahnutie bezstarostnej tlače a pracovisko budúcnosti Konica Minolta.

Inšpirácia pre všetkých

Celý stánok bol koncipovaný ako veľká moderná inteligentná továreň kde sú jednotlivé technológie prepojené a previazané. Návštevníci tak mali možnosť vidieť najpokročilejší plne automatizovaný výrobný workflow digitálnej tlače, aký kedy bol verejnosti predstavený. Jednoducho všetko „od A po Z.“ A to všetko na jednom mieste.  Doba sa zmenila a hráči na trhu tlače musia premýšľať o udržateľnej výrobne v súlade s filozofiou Industry 5.0. A to je dosiahnuté pomocou asistenčných technológií Konica Minolta, ktoré šetria čas obsluhe, sú ľahko ovládateľné a tým zlepšujú celkovú synchronizáciu všetkých procesov, nielen tlače.

Konica Minolta totiž už dávno nie je len o strojoch, zariadeniach. Je inšpiráciou pre komerčné tlačiarne a spracovateľov, ako aj pre majiteľov značiek, dizajnérov a reklamné a dizajnové agentúry ako zákazky robiť kreatívnejšie, lepšie a súčasne rýchlejšie, efektívnejšie a aj lacnejšie.

Slovenské zastúpenie

Konica Minolta neustále zvyšuje svoje vedúce postavenie na trhoch digitálnej tlače. Celkovo na veľtrhu zaznamenala viac ako 200 predajov svojich tlačových zariadení. Niekoľko z nich smeruje aj na Slovensku. Najväčšie digitálne UV tlačové zariadenie AccurioJet KM-1e rozšíri tlačové možnosti spoločnosti DMC z Nových Zámkov, ktoré sa stala prvým majiteľom tohto revolučného tlačového stroja na Slovenku. Kontrakt na veľtrhu s Konica Minolta uzatvorila spoločnosť Remprint sídliaca v Bratislave. Výstavu využili aj dlhoroční klienti Konica Minolta ako napríklad tlačiareň Kubík, Neumahr či Litograf na na obchodné rokovanie. „Naši obchodní partneri zo Slovenka sa medzi svetovou špičkou nestratili. Drupa je dôkazom, že aj slovenské firmy sú porovnateľné so svetovou triedou z pohľadu nielen zariadeniami, ale aj kreatívnymi riešeniami a celkovým výrobným workflow,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia.

Prestížne ocenenie

Dokončovací systém JETvarnish 3D Web 400 od partnera MGI získal prestížne ocenenie Digital Embellishment Packaging od EDP (European Digital Press Association), ktoré oceňuje najlepšie inovácie vo svojej triede. Ocenili najmä to, ako bodové UV lakovanie a razenie horúcou fóliou „dodávajú hmatový a zmyslový rozmer“ tejto digitálnej technológii povrchovej úpravy. Implementácia JETvarnish 3D Web nevyžaduje žiadne ďalšie nástroje, ani platne a výrazne znižuje náklady na konečnú úpravu.

Hlavná hviezda drupy!

Hlavnou hviezdou nemeckého veľtrhu bol právom inkjetový tlačový stroj novej generácie od Konica Minolta, AccurioJet 60000. Konica Minolta je naň patrične hrdá. Nadväzuje totiž na kvalitu a technológiu radu AccurioJet KM-1e, ktorý si našiel svojich spokojných zákazníkov aj na Slovensku. Na rozdiel od svojho predchodcu prináša dôležité zlepšenia.

Jeho inovácie maximalizujú pridanú hodnotu zákazníka v oblasti užívateľských vlastností. AccurioJet 60000 je inkjetový tlačový stroj HS-UV s možnosťou obojstrannej tlače a mimoriadnou kapacitou 6 000 hárkov za hodinu, čo zákazníkom zaisťuje všestrannosť a efektivitu tlačových operácií. Toto zariadenie je highlightom celého veľtrhu. „Predstavuje unikátnu kombináciu vysokej rýchlosti tlače a vynikajúcu kvalitu obrazu. Použitie inline senzorov a spektrofotometra Konica Minolta umožňuje nepretržité sledovanie a riadenie tlačového procesu, čo zaisťuje konzistentnú vysokú kvalitu,“ konštatuje Peter Lauko, obchodný manažér pre produkčnú tlač Konica Minolta Slovakia. Zároveň predpovedá, že novinku čaká veľká budúcnosť. Odpovedá totiž na aktuálne potreby profesionálnych tlačiarov, ktoré prináša doba.

Viacero noviniek

Okrem halvnej hviezdy veľtrhu Konica Minolta priniesla na európsky trh aj tlačový stroj Konica Minolta AccurioPress C84hc, ktorý je charakteristický tlačou neuveriteľne jasných a živých farieb. Ide o jedinú platformu na svete využívajúcu nový toner bez obmedzení daných farebným gamutom bežných tonerov. Významné úspory priestorov, spotreby energie a nákladov na obsluhujúci personál prináša zase novinka AlphaJet. Tá umožňuje inak oddelené procesy, ako je razenie, tlač, lakovanie, skladanie a sušenie, zlúčiť do jedinej plne integrovanej produkčnej linky.

www.konicaminolta.sk

Autor: Michal Ondruš
Foto: Konica Minolta
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Grafický dizajn v ére Mad Menov

Grafický dizajn je v dnešnej do veľkej miery spätý s modernými technológiami. Dalo by sa povedať, že si niektoré veci…