Adobe kúpilo Fotoliu za 800 miliónov

Adobe sa od spustenia služby Creative Cloud pokúšalo pridať platforme niečo viac. Tak, aby sa z nej stalo miesto nielen pre využívanie softvéru ako Photshop či Ilustrátor ale aj pre interakciu jednotlivých používateľov a dokonca nákup a predaj dizajnu.

Z prvej časti sa im podarilo svoje ciele splniť kúpou Behance. Sieť, na ktorej môžu dizajnéri prezentovať svoje portfóliá je predsa ideálnym miestom, kde získať spätnú väzbu od ostatných členov komunity. Zostávalo teda už len vymyslieť ako to bude s komerčnými aktivitami.

Nákup fotobanky Fotolia sa zdá byť tým ďalším krokom, ktorý má priniesť používateľom Creative Cloud nové možnosti práve v spomínanej oblasti. Portál okrem stock fotiek ponúka aj grafiku, obrázky a dokonca HD video. Po nákupe bola služba začlenená do Creative Cloud. Čo to znamená pre používateľov CC platformy?

Prístup k 34 miliónom obrazkom a videám, ktoré môžu nakupovať a používať. Zmena sa netýka aktuálnych používateľov Fotolie. Tí budú môcť naďalej využívať službu ako doteraz.

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Reklamné plagáty Alfonsa Muchu

Možno sa aj vo vašich príbytkoch nachádzajú alegórie ročných období, rôznych častí dňa alebo umenia od najreprodukovanejšieho predstaviteľa…
pokračovanie článku

19. ročník Národnej ceny za dizajn 2022 predstavuje nominácie za najlepší komunikačný dizajn

Medzinárodná odborná porota počas dvoch intenzívnych dní posudzovala v Hurbanových kasárňach v Slovenskom centre dizajnu 162 prác v jedenástich kategóriách komunikačného dizajnu a vybrala tie, ktoré budú predstavené na jesennej výstave, vrátane nominácií, ktoré predstavujeme nižšie. Prezentácia diel finalistov bude otvorená 5. októbra 2022 v Galérii dizajnu Satelit a mená ocenených budú vyhlásené 18. októbra 2022 na slávnostnom galavečere v Divadle Nová scéna.