Adobe kúpilo Fotoliu za 800 miliónov

Adobe sa od spustenia služby Creative Cloud pokúšalo pridať platforme niečo viac. Tak, aby sa z nej stalo miesto nielen pre využívanie softvéru ako Photshop či Ilustrátor ale aj pre interakciu jednotlivých používateľov a dokonca nákup a predaj dizajnu.

Z prvej časti sa im podarilo svoje ciele splniť kúpou Behance. Sieť, na ktorej môžu dizajnéri prezentovať svoje portfóliá je predsa ideálnym miestom, kde získať spätnú väzbu od ostatných členov komunity. Zostávalo teda už len vymyslieť ako to bude s komerčnými aktivitami.

Nákup fotobanky Fotolia sa zdá byť tým ďalším krokom, ktorý má priniesť používateľom Creative Cloud nové možnosti práve v spomínanej oblasti. Portál okrem stock fotiek ponúka aj grafiku, obrázky a dokonca HD video. Po nákupe bola služba začlenená do Creative Cloud. Čo to znamená pre používateľov CC platformy?

Prístup k 34 miliónom obrazkom a videám, ktoré môžu nakupovať a používať. Zmena sa netýka aktuálnych používateľov Fotolie. Tí budú môcť naďalej využívať službu ako doteraz.

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Assembler – kladivo na hoaxy a deepfake?

Nový nástroj od Jigsaw má poskytnúť odborníkom možnosť  overiť si autenticitu konkrétnych vizuálov a odhaliť tak falošné, manipulované exempláre.
pokračovanie článku

Nové technológie posúvajú tradičnú tlač do 21. storočia

Trendy v oblasti tlače sa výrazne menia a tlačiarne musia stále flexibilnejšie reagovať na požiadavky svojich klientov. Či už ide o služby v rámci výroby obalov, časopisov, alebo napríklad pri spracovaní zákazok s čoraz menším nákladom tlače.