Adobe kúpilo Fotoliu za 800 miliónov

Adobe sa od spustenia služby Creative Cloud pokúšalo pridať platforme niečo viac. Tak, aby sa z nej stalo miesto nielen pre využívanie softvéru ako Photshop či Ilustrátor ale aj pre interakciu jednotlivých používateľov a dokonca nákup a predaj dizajnu.

Z prvej časti sa im podarilo svoje ciele splniť kúpou Behance. Sieť, na ktorej môžu dizajnéri prezentovať svoje portfóliá je predsa ideálnym miestom, kde získať spätnú väzbu od ostatných členov komunity. Zostávalo teda už len vymyslieť ako to bude s komerčnými aktivitami.

Nákup fotobanky Fotolia sa zdá byť tým ďalším krokom, ktorý má priniesť používateľom Creative Cloud nové možnosti práve v spomínanej oblasti. Portál okrem stock fotiek ponúka aj grafiku, obrázky a dokonca HD video. Po nákupe bola služba začlenená do Creative Cloud. Čo to znamená pre používateľov CC platformy?

Prístup k 34 miliónom obrazkom a videám, ktoré môžu nakupovať a používať. Zmena sa netýka aktuálnych používateľov Fotolie. Tí budú môcť naďalej využívať službu ako doteraz.

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

That Kind of Blue: poznáme Pantone farbu roka

Patrón farieb a farebných vzorkovníkov predstavil odtieň pre nadchádzajúci rok 2020. Ďalšie diely seriálu That Kind of Blue: poznáme…
pokračovanie článku

InDesign tip 4: Prefarbiť časť textu

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…