Leto v miernom pohybe na sérii cinemagrafov

Teplomer dostáva zabrať a leto sa nám pomaly blíži. Ako mierne osvieženie vám dnes ponúkame zaujímavý projekt ilustrátorky Rebeccy Mock. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pekné, ale celkom obyčajné ilustrácie. Autorka ich však obohatila o animáciu a vytvorila tak vlastne cinemagrafy. Aha.

Ak ste sa ešte s pojmom cinemagraf v minulosti nestretli (tak ako ja), vedzte, že ide o druh pohyblivého obrázku. Narozdiel od bežných GIFov, ktoré napadnú človeku ako príklad, sa cinemagraf nepohybuje celý. Animovaná je iba jeho časť. Častokrát je to práve malý a zaujímavý detail, ktorý sa všimnete až po chvíľke. A práve to mňa osobne na tomto výmysle baví najviac. Rebecce sa navyše podarilo vytvoriť nielen funkčnú ilúziu pohybu, ale aj verne zachytiť pokojnú až mierne lenivú atmosféru letných dní.

1

7

6

4

3

2

5

Už teraz sa teším na ďalšie veci od tejto šikovnej ilustrátorky. Ak sa vám Rebeccine cinemagrafy páčili a máte radi tento štýl, určite sa pozrite aj na jej webstránku.

 

zdroj: designtaxi.com, abduzeedo.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tričká s trochou humoru

Keď ide o oblečenie s dizajnovou potlačou, je asi nemožné nájsť niečo, čo by sa páčilo všetkým. Niekto má rád…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – IMBIAN Express Test Kits

Společnost IMBIAN je vývojář inovativních multiplexních souprav pro včasnou diagnostiku různých nemocí, vyvojář souprav pro enzymovou imunoserbentní analýzu a distributor řady zahraničních testovacích systémů pro lékařství a veterinární medicínu.
pokračovanie článku

Kaleidoskopické umenie od Douglasa Hoekzema

Miamský umelec Douglas Hoekzema, tiež známy ako Hoxxoh vytvoril neuveriteľné a úžasne vyzerajúce nástenné maľby. Vrstvil na seba rôzne…
pokračovanie článku

DOUBLE ATELIER hľadá stážistu

Ak sa chceš byť náš stážista, pošli nám na info@doubleatelier.sk svoj životopis a portfólio a napíš nám, prečo by si…