Leto v miernom pohybe na sérii cinemagrafov

Teplomer dostáva zabrať a leto sa nám pomaly blíži. Ako mierne osvieženie vám dnes ponúkame zaujímavý projekt ilustrátorky Rebeccy Mock. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o pekné, ale celkom obyčajné ilustrácie. Autorka ich však obohatila o animáciu a vytvorila tak vlastne cinemagrafy. Aha.

Ak ste sa ešte s pojmom cinemagraf v minulosti nestretli (tak ako ja), vedzte, že ide o druh pohyblivého obrázku. Narozdiel od bežných GIFov, ktoré napadnú človeku ako príklad, sa cinemagraf nepohybuje celý. Animovaná je iba jeho časť. Častokrát je to práve malý a zaujímavý detail, ktorý sa všimnete až po chvíľke. A práve to mňa osobne na tomto výmysle baví najviac. Rebecce sa navyše podarilo vytvoriť nielen funkčnú ilúziu pohybu, ale aj verne zachytiť pokojnú až mierne lenivú atmosféru letných dní.

1

7

6

4

3

2

5

Už teraz sa teším na ďalšie veci od tejto šikovnej ilustrátorky. Ak sa vám Rebeccine cinemagrafy páčili a máte radi tento štýl, určite sa pozrite aj na jej webstránku.

 

zdroj: designtaxi.com, abduzeedo.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Bas Jacobs (Underware) v Praze

24. duben, 19:00–21:30 Instituto Cervantes, Na Rybníčku 536/6, 12000 Prague, Czech Republic
pokračovanie článku

Christmas bundle s 99% zľavou!

Dnes pre vás máme tip na vcelku rozsiahly vianočný balíček. Heybundle dali dohromady kolekciu plnú fontov, vektorov, vzorov…