Vytvorte si univerzálne písmo

Projekt s názvom Universal Sans uvádza do života zaujímavú myšlienku. Na začiatku dostanete sans serif písmo, ktoré si môžete plne prispôsobiť. A následne stiahnuť. Ako tento nápad funguje a kto za ním stojí?

Custom a efektívne

Universal Sans je vlastne systémom písiem, ktoré návrhol Britton Smith pre Family Type. Jeho cieľom bolo vytvoriť bezpätkové písmo, ktoré by bolo univerzálne a dopredu pripravené na celú škálu úprav a zmien na mieru. Podľa autora by sa tým znížili čas a náklady potrebné na tvorbu custom písma od základov.

Výsledkom je písmo, ktoré ponúka rozsiahle možnosti prispôsobovania, štylistických úprav a tým aj rôznorodých výstupov. Zároveň je však všetko navrhnuté tak, aby vám na konci na monitore nesvietila nejaká nefunkčná “art“ koláž, ale bolo to písmo, ktoré môžete naozaj (a bez obáv) použiť v praxi.

Detailné prispôsobenie

Nastaviť si môžete parametre ako hrúbku, ukončenia znakov, oblosť, skosenie ale aj vybrať varianty konkrétnych znakov, ktorých kombinovanie dokáže priniesť unikátnosť písma. Pred stiahnutím (rozumej zakúpením písma) si môžete svoj výtvor aj skúsiť. Trial verzia má však obmedzenú sadu znakov aj funkcionalít.

       

Projekt je aktuálne v prvej verzii a autori sľubujú ďalšie aktualizácie a vylepšenia. Viac o Universal Sans si môžete prečítať na webe projektu, kde je dostupný aj editor, v ktorom si môžete vytvoriť vlastný sans.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Suťaž: Redizajnuj Hellera

Navrhni redizajn knižných obálok Hlava XXII, Niečo sa stalo a Gold nad zlato. Chceš sa zakresliť do histórie? Zapoj sa…
pokračovanie článku

Čo treba vedieť o obaloch pre e-shopy?

Už je to raz tak, zásielkový obal je produkt, bez ktorého sa žiadny e-shop nezaobíde. Je to obyčajná krabica a zároveň…
pokračovanie článku

Svitavy a vy: nová identita mesta

Mesto Svitavy predstavilo čerstvý redizajn svojej vizuálnej komunikácie, založený na typografii.