Adobe predstavuje UX dizajn rýchlosťou kométy

Spoločnosť aktuálne vyvíja nový produkt, ktorý má do veľkej miery uľahčiť prácu dizajnérov v programoch PhotoshopIllustrator. Nový projekt má názov Comet a mal by sa objaviť v priebehu ďalšieho roku. V praxi má byť práve vďaka nemu navrhovanie webov či mobilných aplikácií rýchlejšie a efektnejšie. O čo vlastne ide?

Comet má predstatovať nadstavbu dvojice vyššie spomínaných softvérov a má kombinovať funkcie, ktoré boli zo strany dizajnérskej obce tak žiadané. Pôjde napríklad o automatizáciu nastavenia konkrétnych prvkov, smart libraries, náhľady na rôznych zariadeniach v reálnom čase, či tvorbu animácií a v neposlednom rade asi to najpodstatnejšie – interakciu všetkých súčastí.

1 4

Zaujímavosťou na záver môže byť, že Comet má na starosti aj dizajnér Tom Krcha z Česka, ktorý aktuálne pôsobí v San Franciscu a v Adobe je na funkcii Senior Product Manager. Bol to práve on, kto predstavil projekt na nedávnej konferencii Adobe MAX, kde sú každoročne odhalené novinky od Adobe. O nej vám už čoskoro prinesieme podrobnejšie informácie. Zatiaľ si pozrite predstavenie Comet vo videu:

Ak vás projekt zaujal, môžete sa na jeho webe dozvedieť viac alebo sa prihlásiť na odber noviniek.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Najlepší notebook s Windowsom? Macbook Pro.

Tomu sa hovorí irónia. Pri tom množstve laptopov s nainštalovaným operačným systémom Windows je celkom prekvapením, že prvú priečku…