Adobe predstavuje UX dizajn rýchlosťou kométy

229818.en .comet .marquee ui image.954x577 800x484 - Adobe predstavuje UX dizajn rýchlosťou kométy

Spoločnosť aktuálne vyvíja nový produkt, ktorý má do veľkej miery uľahčiť prácu dizajnérov v programoch PhotoshopIllustrator. Nový projekt má názov Comet a mal by sa objaviť v priebehu ďalšieho roku. V praxi má byť práve vďaka nemu navrhovanie webov či mobilných aplikácií rýchlejšie a efektnejšie. O čo vlastne ide?

Comet má predstatovať nadstavbu dvojice vyššie spomínaných softvérov a má kombinovať funkcie, ktoré boli zo strany dizajnérskej obce tak žiadané. Pôjde napríklad o automatizáciu nastavenia konkrétnych prvkov, smart libraries, náhľady na rôznych zariadeniach v reálnom čase, či tvorbu animácií a v neposlednom rade asi to najpodstatnejšie – interakciu všetkých súčastí.

1 580x324 - Adobe predstavuje UX dizajn rýchlosťou kométy 4 580x326 - Adobe predstavuje UX dizajn rýchlosťou kométy

Zaujímavosťou na záver môže byť, že Comet má na starosti aj dizajnér Tom Krcha z Česka, ktorý aktuálne pôsobí v San Franciscu a v Adobe je na funkcii Senior Product Manager. Bol to práve on, kto predstavil projekt na nedávnej konferencii Adobe MAX, kde sú každoročne odhalené novinky od Adobe. O nej vám už čoskoro prinesieme podrobnejšie informácie. Zatiaľ si pozrite predstavenie Comet vo videu:

Ak vás projekt zaujal, môžete sa na jeho webe dozvedieť viac alebo sa prihlásiť na odber noviniek.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover 1 380x220 - March Bundle za 29 dolárov!
pokračovanie článku

March Bundle za 29 dolárov!

Dnes pre vás máme tip na aktuálny March Design Bundle, ktorý môžete nájsť na The Hungry JPEG! Čo…
sw2 - 5 brilantních využití 3D v infografice
pokračovanie článku

5 brilantních využití 3D v infografice

Infografika je obvykle jasná, barevná a hlavně dvojrozměrná. Používá se 2D vektorové výkresy a stručné textové bubliny k vysvětlení tématu v jednoduchých…