Adobe predstavuje UX dizajn rýchlosťou kométy

Spoločnosť aktuálne vyvíja nový produkt, ktorý má do veľkej miery uľahčiť prácu dizajnérov v programoch PhotoshopIllustrator. Nový projekt má názov Comet a mal by sa objaviť v priebehu ďalšieho roku. V praxi má byť práve vďaka nemu navrhovanie webov či mobilných aplikácií rýchlejšie a efektnejšie. O čo vlastne ide?

Comet má predstatovať nadstavbu dvojice vyššie spomínaných softvérov a má kombinovať funkcie, ktoré boli zo strany dizajnérskej obce tak žiadané. Pôjde napríklad o automatizáciu nastavenia konkrétnych prvkov, smart libraries, náhľady na rôznych zariadeniach v reálnom čase, či tvorbu animácií a v neposlednom rade asi to najpodstatnejšie – interakciu všetkých súčastí.

1 4

Zaujímavosťou na záver môže byť, že Comet má na starosti aj dizajnér Tom Krcha z Česka, ktorý aktuálne pôsobí v San Franciscu a v Adobe je na funkcii Senior Product Manager. Bol to práve on, kto predstavil projekt na nedávnej konferencii Adobe MAX, kde sú každoročne odhalené novinky od Adobe. O nej vám už čoskoro prinesieme podrobnejšie informácie. Zatiaľ si pozrite predstavenie Comet vo videu:

Ak vás projekt zaujal, môžete sa na jeho webe dozvedieť viac alebo sa prihlásiť na odber noviniek.

 

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Stiahnite si mockupy printov

Navrhujete brožúru, katalóg, magazín či iný podobný print? Môže sa vám hodiť kvalitný mockup, na ktorom presnejšie odprezentujete ako…
pokračovanie článku

Balík First Studio Shots zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na set fotografií, ktoré vyžarujú sviežimi farbami a všetky spája tém gastronómie. Bezplatne si…
pokračovanie článku

QuarkXPress Advantage – Nový způsob upgrade

Díky QuarkXPress Advantage máte přístup nejen k updatům a upgradům QuarkXPress, ale získáte také neomezenou technickou podporu, lepší správu svého…