Vizitky, ktoré sa vám otlačia do pamäte – letterpress business cards I.

Letterpress patrí k technikám tlače s tradíciou dlhou niekoľkých storočí a napriek tomu ho i dnes možno označiť za veľmi obľúbený. Vizitky vyrobené týmto spôsobom stále dokážu zaujať a prilákať pozornosť. To je super, nie? Dnes vám prinášame malú ochutnávku vizitiek, ktoré vznikli letterpress metódou.

 

dh

Prvá, ktorú môžete vidieť, je vizitka ilustrátora a grafického dizajnéra Danea Holmquista. Ilustráciu na vizitke vytvoril sám, následne svoj koncept posunul tlačiarom, ktorý jeho víziu pretavili do reality. Naozaj do detailu premyslený kúsok, ak opomenieme mierne sadistický kerning.

 

jee1

Táto jednoducho pôsobiaca kartička nesie na svojom bielom tele zo štruktúrovaného papieru kombináciu iniciálok svojej majiteľky. Johanna Elisabeth Ecker chcela vizitku, ktorá by okrem jej kvality jej práce vypovedala aj o jej osobnosti.

 

jee2

Johanna pracuje ako brand consultant. Svoje sily spojila s dizajnérom Kurtom GlanzeromMoodley Brand Identity a spolu vytvorili dizajn, ktorý je vysoko funkčný. Môžete ho otvoriť ako malý zápisník a vnútri nájdete ručne písanú správu pre človeka, ktorému sa vizitka dostane do rúk. Okrem toho sa dnu nachádza i pätnásť prázdnych strán. Ich využitie je výlučne na príjemcovi kartičky.

 

amy2

Amy Weibel je dizajnérka, ktorá aktuálne pracuje z newyorkského Chinatownu. Jej vizitka je z oboch strán založená na výraznej typografii, ktorá je jednoduchá no pritom efektívna a robí tento kúsok papiera ľahko zapamätateľný.

 

forge

„Chceli sme vizitku, ktorá by hovorila o našom hands-on postoji a unikátnom prístupe k dizajnovým riešeniam.“ Týmito slovami charakterizuje svoju navštívenku dizajnové štúdio Forge. Offsetová typografia vyzerá na tomto kúsku skutočne prekrásne, doplnená symbolom nákovy, ktorá odkazuje na remeselnú stránku štúdia. Použité písma sú napohľad v dokonalej harmónii, či už hovoríme o ich výbere alebo umiestnení na textúrovom povrchu kartičky.

 

brittboyd

Táto vizitka, vytvorená ľuďmi z Print and Grain skvelým spôsobom kombinuje prvky grafického dizajnu a typografie. Práca štúdia, ktoré pôsobí v oregonskom Portlande sa pomaly ale isto stáva známou a obľúbenou. Ich výtvory možno nájsť (a kúpiť si) na ich Etsy. Krásna grafika v spojení so vzdušnou typografiou a farebnými okrajmi, vytvárajú jednotu, ktorá okamžite udrie do očí.

 

Ak sa vám tieto dizajny páčili, určite si nenechajte ujsť aj pokračovanie článku, ktoré bude obsahovať ďalšie zaujímavé návrhy.

Ďalšie diely seriálu

2 comments
Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

ASAPRINT hľadá grafika a kamoša!

Ak máš rád grafický dizajn, branding a miluješ vôňu tlače určite sa rýchlo staneš našim kamošom.
pokračovanie článku

Brandbuilding s Karlom Novotným

15. jún, 17:00 – 21:00 Connect Coworking, CVERNOVKA, Páričkova 18, 3. poschodie, Bratislava Takmer každý chce mať značku, niektorí dokonca chcú byť…