Focus stacking

Makro fotografia je krásna vec. Umožňuje nám vnímať tvary a štruktúry tých najdrobnejších predmetov, pozrieť sa do tváre hmyzu alebo dovnútra kvetiny. Má svoje nezameniteľné čaro a je po všetkých stránkach fascinujúca. No priamo úmerná k jej neopakovateľnosti a kráse je aj jej technická náročnosť, o adekvátnej výbave, ktorá môže stáť nemalé peniaze nehovoriac. Zvládnuť makro fotku na uspokojivej úrovni znamená mnoho úsilia a ešte viac trpezlivosti, z môjho pohľadu je makro asi najobtiažnejšou fotografickou technikou. Hovoríme samozrejme o klasickej makro fotografii, režimu “makro”, ktorý sa dá nastaviť v kompaktoch stlačením gombíka sa to netýka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pouze zdroj s normovaným světlem garantuje přesnost barev

Přestože obecně existuje povědomí o existenci normovaného osvětlení, praktické dopady jeho použití (či nepoužití) často podceňujeme. Na většině pracovišť již kalibrují…
pokračovanie článku

Intel Clear – nový globálny font pre Intel

Po štyridsiatich piatich rokoch strieda svojho predchodcu na tróne nový oficiálny font spoločnosti. Vznikol vďaka spolupráci dizajnovej agentúry…
pokračovanie článku

Kdo vyhraje papír a tisk pro svou knihu? Soutěž Book in Progress #3 zná své finalisty a láká na celodenní konferenci s výjimečnými osobnostmi české designérské špičky.

Do třetího ročníku soutěže Book in Progress, ve které je možné vyhrát papír a tisk na svůj projekt v hodnotě 300.000 Kč, se přihlásilo 50 skvělých knižních projektů z České republiky i Slovenska. Odborná porota vybrala deset nejlepších, kteří se utkají o výhru v rámci konference o knihách 29. listopadu od 10 hodin v Centru Architektury a Městského Plánování v Praze. Konferenci můžete sledovat živě na platformách Youtube nebo Facebook.