Vintage plagáty poradia kam na dovolenku

Keby sa vám náhodou zunovalo Chorvátsko, NASA má riešenie. Na dovolenku sa môžete vybrať napríklad na niektorú z objavených planét. Aspoň v rámci štylizovaných plagátov, pripomínajúcich pútače z druhej polovice dvadsiateho storočia.

Trojica plagátov vznikla ako súčasť série s názvom Exoplanet Travel. Hlavnou myšlienkou je rozohrať v mysli diváka hru s otázkou: aký by asi bol život na týchto planétach?

Vizuály majú jednotnú formu, ktorá výrazne čerpá z vintage komunikátov zlatého veku reklamy. Pestré farby a dôrazná grafika sú v tomto prípade prostriedkom, ktorý má sprostredkovať posolstvo plagátov. To, čo na prvý pohľad môže pôsobiť ako kompletne vymyslený projekt sci-fi geeka má reálny základ. Všetky spomínané planéty existujú. Aj keď v ponuke letných last minute Kartago Tours ešte nejaký ten rok asi nebudú.

3 2

Ak sa vám plagáty páčia, môžete si ich stiahnuť vo vysokom rozlíšení TU.

 

zdroj: designtaxi.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Na novej vlne: Helsinki majú novú identitu

Fínska metropola odhalila svoju novú vizualitu, ktorá má byť odpoveďou na dlhoročnú nesúrodú komunikáciu a viacero neprepojených znakov a symbolov.…
pokračovanie článku

Priestor, prejav a pravidlá

Vzťah medzi vyjadrovacími prostriedkami, obsahom a priestorom komunikácie je diabolským trojuholníkom, do ktorého v nejakej podobe už niekedy upadol každý…
pokračovanie článku

DC Comics prichádza s novým logom

Komiksové vydavateľstvo nedávno predstavilo nové logo. Redizajn prichádza po štyroch rokoch a je tak jedenástym v poradí.