Valašské Klobouky predstavili novú identitu

Mesto otvára aktuálny rok novou vizuálnou identitou, ktorá cituje symbol z jeho erbu. Robí to však veľmi nápaditým spôsobom.

Klobúk sa tak dostáva priamo do typografického loga – a to hneď dvakrát, keďže aj názov mesta je pomnožný. Autorka Tereza Pejřimovská navrhla štylizáciu písmen “o”, ktoré dostali vertikálnu čiaru. Vďaka nej pripomínajú klobúky.

Farebná paleta inšpirovaná krojom

Uvažovanie o novom logu a príprava redizajnu začali ešte v roku 2017. Impulzom bolo uvedomenie si faktu, že aktuálna vizuálna prezentácia smerom navonok by potrebovala osviežiť a zlepšiť.

Mesto teda vypísalo súťaž, ktorej sa zúčastnili študenti plzenskej Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU ako aj lokálni umelci z Výtvarného spolku Vincúch. Porota zložená zo zástupcov mesta aj renomovaných dizajnér následne vybrala svojho favorita spomedzi dvanástich konceptov.

Stal sa ním návrh už spomínanej Terezy Pejřimovskej, ktorá je absolventkou Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Návrh bol ďalej finalizovaný, v spolupráci s grafickou dizajnérkou Luciou Markovou.

Ukážka práce s novým vizuálnym štýlom

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hravá identita Roastopus Coffee Roastery

Identita, design obalu a návrh webových stránek od Kissmiklos pro novou kávovou pražírnu v Maďarsku. Roastopus je vtipné, ale zároveň…
pokračovanie článku

Procházkova SIEŤ s novým logom

Radoslav Procházka predstavil názov svojej strany, jej program ale aj nové logo. To sa nesie v znamení farebnej duality,…
pokračovanie článku

Výhercu knihy spoznáme zajtra!

Správne odpovede aj s informáciou o každóm logu si môžete pozrieť tu. Výhercu knihy Super Graphic: A Visual Guide to the…