Valašské Klobouky predstavili novú identitu

Mesto otvára aktuálny rok novou vizuálnou identitou, ktorá cituje symbol z jeho erbu. Robí to však veľmi nápaditým spôsobom.

Klobúk sa tak dostáva priamo do typografického loga – a to hneď dvakrát, keďže aj názov mesta je pomnožný. Autorka Tereza Pejřimovská navrhla štylizáciu písmen “o”, ktoré dostali vertikálnu čiaru. Vďaka nej pripomínajú klobúky.

Farebná paleta inšpirovaná krojom

Uvažovanie o novom logu a príprava redizajnu začali ešte v roku 2017. Impulzom bolo uvedomenie si faktu, že aktuálna vizuálna prezentácia smerom navonok by potrebovala osviežiť a zlepšiť.

Mesto teda vypísalo súťaž, ktorej sa zúčastnili študenti plzenskej Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU ako aj lokálni umelci z Výtvarného spolku Vincúch. Porota zložená zo zástupcov mesta aj renomovaných dizajnér následne vybrala svojho favorita spomedzi dvanástich konceptov.

Stal sa ním návrh už spomínanej Terezy Pejřimovskej, ktorá je absolventkou Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Návrh bol ďalej finalizovaný, v spolupráci s grafickou dizajnérkou Luciou Markovou.

Ukážka práce s novým vizuálnym štýlom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť