Urobte zo svojho iPadu grafický tablet

Možno ste už o nej niečo počuli. Aplikácia, ktorá vám umožní využívať iPad ako grafický tablet. Astropad.

Aplikáciu vytvorili bývali inžinieri Apple – Matt Ronge a Giovanni Donelli. Astropad vlastne pozostáva z dvojice aplikácii. Jedna je pre váš iPad a jedna pre Mac.

Pomocou spomínanej aplikácie môžete tak prepojiť váš iPad a Mac buď cez Wi-Fi alebo USB port a využiť ho tak ako druhý, dotykový displej. Samozrejme, podobné riešenia v podobe rôznych služieb, doplnkov a aplikácii tu už boli. Astropad však sľubuje svojim používateľom vysoko-kvalitný softvér a neuveriteľnú kvalitu obrazu.

Vďaka vlastnej technológii LIQUID dokáže Astropad využívať korekciu farieb. To, čo vidíte na svojom displeji je teda presne to, čo vidíte na svojom Macu. Ďalším benefitom má byť vysoký výkon zabezpečujúci plynulú prácu a odozvu. GPU akcelerácia a špeciálna optimalizácia siete umožňuje pracovať v režime až 60 fps (dvakrát toľko ako ponúka AirPlay). A to bez straty kvality obrazu.

astropad01

Aplikácia myslí aj na výdrž batérie – je napísaná v ARM Assembly kóde, ktorý má pomôcť k maximalnemu času práce na batériu.

Astropad je kompatibilný s väčšinou iPad stylusov s rozoznávaním prítlaku. Vývojári odporúčaju buď Wacom Intuos Creative Stylus alebo Adonit Jot Touch 4. Upozorňujú však zároveň, že novšie modely môžu mať problémy s presnosťou, čo sa môže prejaviť vo vlnitých čiarach – najmä na zariadení iPad Air 2.

49,99$ nie je málo, môžete si však celú parádu vyskúšať pred tým, než sa rozhodnete, či si ju kúpite. A na druhej strane, stále je to menej ako za Cintiq 13 HD. Ten síce vyhráva, čo sa veľkosti displeja týka, avšak nový iPad Pro, o ktorom sa toľko hovorí, by mal mať obrazovku s veľkosťou 12 či 13 palcov.

Viac o Astropade sa dozviete na stránke aplikácie.

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť

Pripravujeme

Na budúci týždeň Vám okrem iného predstavíme: plug-in pre InDesign, ktorý Vám dokáže výrazne zjednodušiť prácu, ak pracujete…
pokračovanie článku

Budúcnosť tradícií

Na krste knihy o Antonovi Srholcovi som dostal okľukou knihu, ktorú k 350. výročiu kníhtlače v Skalici vydali tamojšie Západoslovenské tlačiarne. Pekná…