Dlhohrejúce platne – identita polievok od Pekne a dobre

Sen každého, kto sa nevyžíva v hodinách nad varnými platňami alebo na to v danej chvíli práve nemá čas. Hotové produkty vyrába rodinná firma EDO–KINu, ktorý Martin BajaníkPekne a Dobre rebrandoval minulý rok a práve on stojí aj za dizajnom týchto obalov.

Od anonymity k novej tvári

Donedávna takmer nevynikajúce produkty dnes majú štýlový dizajn, ktorý sa nechce na nič hrať. Výsledok má byť prístupný ale chce aj zaujať a odlíšiť produkt od konkurencie. Jednotný vizuálny jazyk zase drží celý arzenál platní pokope.

Obal je súčasťou väčšieho projektu Martina Bajaníka. V rámci neho robí obaly pre kvalitné potraviny lokálnej produkcie – spomeňme napríklad dizajn oplátok Guden Guden. Polievky, ktoré dnes môžete nájsť pod novým hravým názvom v Yeme, boli podľa neho tým pravým kandidátom na nový obal.

S nápadom obliecť produkty do nového šatu prišiel dizajnér a klient, s ktorým dlhodobo spolupracuje, súhlasil. Popritom vznikla aj nová rada polievok. Pôvodne totiž značka vyrábala výlučne vývary. Dnes je na svete rovno 9 rôznych druhov (5 vývarov a 4 polievky).

Na etikete, umiestnenej po obvode skleného pohára, tróni ilustrácia v “low-poly” štýle, ktorý je už súčasťou arzenálu dizajnéra. V kombinácii s kontrastnou typografiou na prvý pohľad povie, čo za polievku držíte v ruke. Okrem nosného motívu nájdete na obale aj doplnkové info o produkte. Poteší vtip s názvom značky, ktorý má podobu odznaku a odkazuje na LP

 

Ako sa obal polievkovej rady páči vám?

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Eren

zľava 82% do 21. novembra
pokračovanie článku

Font dňa – Marat (od 18,07€)

50% zľava k dispozícii vo všetkých štýloch k dispozícii v niektorých štýloch            
pokračovanie článku

Intenzívny workshop kaligrafie – Brush pen IV.

Intenzívny workshop kaligrafie – Brush pen je zameraný na kaligrafiu písanú kaligrafickou štetcovou fixkou (brush pen). 29. septembra 2018,…