Poznáme písmo z Apple Watch!

Ak ste si doteraz lámali hlavu nad tým čo za písmo Apple použilo v prípade svojich hodiniek, záhada je vyriešená. Použitým fontom, ktorý sa podobá na Helveticu a DIN, je San Francisco.

Spolu s vydaním šablón a návodov na dizajnovanie aplikácii pre Watch bola odhalená aj totožnosť nového fontu. Ten je po dvadsiatich rokoch vôbec prvým, ktoré Apple navrhlo od základov. V prípade San Francisca bolo spočiatku Apple netypicky zdržanlivé. Jedna z mála vecí, čo na adresu nového písma povedalo je, že má maximalizovať zreteľnosť textu.

2014-11-20-san-francisco-typeface

Teraz už však vieme jeho meno a nielen to. Dvadsaťtri verzií písma si môžete stiahnuť v rámci balíka WatchKit pre vývojárov alebo aj samostatne cez Dropbox. Inak k mu nie je venovaná žiadna microsite oslavujúca jeho vizuálnu podobu vznešeným jazykom a chytrým slovnými obratmi. Trochu netypické, či?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Facebook predstavil novú identitu

Možno ste si všimli. A možno ani nie. Pretože Facebook je dominantne prítomný ako social platforma, ktorá ostala vizuálne…
pokračovanie článku

InDesign tip 3: Klávesa ALT

InDesign je výkonný nástroj, ktorý ponúka veľa možností pre zalamovanie a sadzbu dokumentov. Niekedy sa však môže zísť aj…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Stolen Rum

Žiadna nostalgia, lode, sudy, kosti, slama ani piráti. Zdá sa, že tomuto dizajnu je na prvý pohľad všetko…