Poznáme písmo z Apple Watch!

Ak ste si doteraz lámali hlavu nad tým čo za písmo Apple použilo v prípade svojich hodiniek, záhada je vyriešená. Použitým fontom, ktorý sa podobá na Helveticu a DIN, je San Francisco.

Spolu s vydaním šablón a návodov na dizajnovanie aplikácii pre Watch bola odhalená aj totožnosť nového fontu. Ten je po dvadsiatich rokoch vôbec prvým, ktoré Apple navrhlo od základov. V prípade San Francisca bolo spočiatku Apple netypicky zdržanlivé. Jedna z mála vecí, čo na adresu nového písma povedalo je, že má maximalizovať zreteľnosť textu.

2014-11-20-san-francisco-typeface

Teraz už však vieme jeho meno a nielen to. Dvadsaťtri verzií písma si môžete stiahnuť v rámci balíka WatchKit pre vývojárov alebo aj samostatne cez Dropbox. Inak k mu nie je venovaná žiadna microsite oslavujúca jeho vizuálnu podobu vznešeným jazykom a chytrým slovnými obratmi. Trochu netypické, či?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Noc Grafikov – 1. august, Connect Coworking

Noc Grafikov je celovečerné podujatie počas ktorého sa predstavia viacerí odborníci z oblasti grafiky, ktorí ti prinesú rôzne tradičné…
pokračovanie článku

Logá v čase korony

Ak by ikonické symboly svetoznámych značiek boli živé, ako by asi reagovali na súčasnú situáciu? Odpoveď na túto otázku za vás našiel dizajnér Jure  Tovrljan.
pokračovanie článku

Majte social media formáty v malíčku

Ak tvoríte obsah pre sociálne siete, resp. navrhujete jeho vizuálnu podobu, mohla by sa vám hodiť táto šikovná…