Typotipy 4: Futuristické písma pre vaše projekty v roku 2020

Písma predstavujú jeden zo základných materiálov pre väčšinu grafického dizajnu. V súčasnosti má dizajnér pri svojej práci na výber obrovské množstvo rôznych fontov. Pre asi každú príležitosť. Najnovšie pokračovanie miniseriálu o písmach vás vezme na výlet do budúcnosti a ukáže vám viacero zaujímavých písiem, ktoré ponúkajú aj bezplatnú verziu.

Potra

Písmo s futuristickým vzhľadom sa hodí pre rôzne použitia v rámci podobne ladených projektov – či už ako nadpisový font pre web, printy, ale aj na sociálne siete. Potru stiahnete zadarmo TU.

Halfomania

Ďalšie písmo s písmenami, ktoré akoby prileteli z blízkej budúcnosti. Sans serif s čiastočne otvorenými ťahmi znakov zaujme na prvý pohľad. Písmo si môžete bezplatne stiahnuť pre osobné aj komerčné účely.

Evolve

Elegantné futuristické písmo obsahuje celkovo až desať rôznych rezov. Verziu pre osobné použitie nájdete TU (je potrebné uviesť autora). Komerčné projekty zastrešíte platenou licenciou od 15 $ z Creative Market.

Quantum

Výrazný font s štýlovým vzhľadom je vhodný pre rôzne sci-fi, technologické či vesmírne projekty. Hodí sa pre tvorbu loga aj nadpisov. Písmo je možné si bezplatne stiahnuť TU a využívať na osobné aj komerčné projekty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Mockup citylightu zadarmo!

Na portáli graphicburger aktuálne nájdete aj tento citylight lokalizovaný na autobusovej zastávke. Môžete ho využiť pri prezentovaní svojich…