Typotipy 4: Futuristické písma pre vaše projekty v roku 2020

Písma predstavujú jeden zo základných materiálov pre väčšinu grafického dizajnu. V súčasnosti má dizajnér pri svojej práci na výber obrovské množstvo rôznych fontov. Pre asi každú príležitosť. Najnovšie pokračovanie miniseriálu o písmach vás vezme na výlet do budúcnosti a ukáže vám viacero zaujímavých písiem, ktoré ponúkajú aj bezplatnú verziu.

Potra

Písmo s futuristickým vzhľadom sa hodí pre rôzne použitia v rámci podobne ladených projektov – či už ako nadpisový font pre web, printy, ale aj na sociálne siete. Potru stiahnete zadarmo TU.

Halfomania

Ďalšie písmo s písmenami, ktoré akoby prileteli z blízkej budúcnosti. Sans serif s čiastočne otvorenými ťahmi znakov zaujme na prvý pohľad. Písmo si môžete bezplatne stiahnuť pre osobné aj komerčné účely.

Evolve

Elegantné futuristické písmo obsahuje celkovo až desať rôznych rezov. Verziu pre osobné použitie nájdete TU (je potrebné uviesť autora). Komerčné projekty zastrešíte platenou licenciou od 15 $ z Creative Market.

Quantum

Výrazný font s štýlovým vzhľadom je vhodný pre rôzne sci-fi, technologické či vesmírne projekty. Hodí sa pre tvorbu loga aj nadpisov. Písmo je možné si bezplatne stiahnuť TU a využívať na osobné aj komerčné projekty.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Stiahnite si písmo Foremost

Moderné pätkové písmo ponúka štýlový vzhľad s pestrými možnosťami vyladenia detailov.
pokračovanie článku

35. Seminář UGD: Fotografická Postprodukce

Tomáš Müller + Vladimír Strejček HUB PRAHA 30. 1. 2014, 19:00 35. seminář UGD je zaměřen na fotografickou postprodukci. Cílem semináře…
pokračovanie článku

Anotácie priamo do InDesignu – plugin od DTP Tools

Poznáte to. Príde PDFko s korektúrami, plné poznámok s úpravami. Ak sa vám už nechce skrolovať a prepínať medzi jednotlivými programami, máme pre vás tip.