Typotipy 4: Futuristické písma pre vaše projekty v roku 2020

Písma predstavujú jeden zo základných materiálov pre väčšinu grafického dizajnu. V súčasnosti má dizajnér pri svojej práci na výber obrovské množstvo rôznych fontov. Pre asi každú príležitosť. Najnovšie pokračovanie miniseriálu o písmach vás vezme na výlet do budúcnosti a ukáže vám viacero zaujímavých písiem, ktoré ponúkajú aj bezplatnú verziu.

Potra

Písmo s futuristickým vzhľadom sa hodí pre rôzne použitia v rámci podobne ladených projektov – či už ako nadpisový font pre web, printy, ale aj na sociálne siete. Potru stiahnete zadarmo TU.

Halfomania

Ďalšie písmo s písmenami, ktoré akoby prileteli z blízkej budúcnosti. Sans serif s čiastočne otvorenými ťahmi znakov zaujme na prvý pohľad. Písmo si môžete bezplatne stiahnuť pre osobné aj komerčné účely.

Evolve

Elegantné futuristické písmo obsahuje celkovo až desať rôznych rezov. Verziu pre osobné použitie nájdete TU (je potrebné uviesť autora). Komerčné projekty zastrešíte platenou licenciou od 15 $ z Creative Market.

Quantum

Výrazný font s štýlovým vzhľadom je vhodný pre rôzne sci-fi, technologické či vesmírne projekty. Hodí sa pre tvorbu loga aj nadpisov. Písmo je možné si bezplatne stiahnuť TU a využívať na osobné aj komerčné projekty.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ako vzniká kniha

Dnes máme pre vás toto video, ktoré podrobným spôsobom dokumentuje tvorbu knihy. Je to skutočné umenie, ako hovorí…
pokračovanie článku

Unikátní design Kgalagadi Wines

Oblast Kgalagadi je dobře známá pro svou nádhernou přírodu, jejich přeshraniční park je domovem některých dravců Jižní Afriky…
pokračovanie článku

Nórske koruny ovládli pixely

Norges Bank nedávno predstavila nový koncept pre bankovky, ktoré by sa mali do obehu dostať už v roku 2017.…