Tvorba akcie vo Photoshope

Photoshop v rámci úprav fotografií myslí aj na situácie, kedy je potrebné uplatniť na viacero obrázkov totožný spôsob editácie. V prípade, že sa jedná o naozaj veľké množstvo súborov, ktoré potrebujeme napríklad len prevzorkovať do iného rozlíšenia, môže byť spôsob “každá fotka zvlášť” dosť frustrujúci.Tu prichádzajú na pomoc akcie, ktoré nám umožnia aplikovať jeden unifikovaný spôsob úpravy fotografie na ľubovoľné množstvo iných obrázkov.

Môže ísť už o spomínané prevzorkovanie, farebné úpravy, doostrovanie… do akcie môžeme zaznamenať prakticky akýkoľvek úkon, ich počet a kombinácie a následne celú akciu jediným kliknutím aplikovať na inú fotografiu. Vytváranie akcie prebieha na vzorovom súbore, celý proces úprav je kontrolovaný a výsledok je možné priebežne sledovať a korigovať. Nadstavbou pre využitie akcií v praxi je možnosť dávkového spracovania väčšieho množstva súborov bez nutnosti otvárať každý súbor, na ktorý chceme akciu aplikovať. V inštruktážnom videu je popísaný základný postup tvorby akcie vytvorením retro efektu.

 

Waldemar Švábenský
Absolvoval SUPŠ v Kremnici v roku 1986 ako reštaurátor štukovej výzdoby. Približne od roku 1990 sa venuje grafickému dizajnu a typografii. Má za sebou niekoľko víťazstiev v súťažiach o najlepší signmaking a logotyp, okrem toho sa venuje tvorbe tlačovín, časopisov, kníh, potravinových etikiet a obalovému designu, 3D modelovaniu, animácii a motion designu, okrajovo tvorbe webu. Jeho portfólio si môžete pozrieť na stránke www.waldemarski.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ako na CMYK pomocou profilu

S nástupom color managementu a štandardizácie farebných profilov v predtlačovej príprave došlo síce k mnohým nedorozumeniam a lapsusom, vyplývajúcim z nesprávneho pochopenia a používania…