Traja pátrači – konkurz

Vydavateľstvo SPN – Mladé letá, s. r. o., vyhlasuje konkurz na titulnú ilustráciu známej série kníh Traja Pátrači č. 67, Záhada zlovestného strašiaka.

Požiadavky:

  • nápadité spracovanie ústredného motívu (anotácia priložená v spodnej časti)
  • vytvorenie ilustrácie vo formáte cca 120 x 177 mm ľubovoľnou výtvarnou technikou (vítané sú klasické výtvarné techniky). Ilustrácia bude umiestnená na prednej strane obálky, v zmenšenom formáte cca 109 x 160 mm.
  • Tradičný grafický vizuál a jeho rozloženie ostáva nezmenený (logo troch pátračov, názov “ZÁHADA” s podnadpisom v čiernom obdĺžniku, očíslovanie titulu a logo vydavateľstva Mladé letá, viď. ukážky).

Svoje návrhy nám posielajte do – nový termín 16.6.2014 emailom na adresu kamila.kralovicova@spn.sk, poštou alebo osobne na adresu SPN – Mladé letá, Sasinkova 5, 811 08 Bratislava.

Výťaz konkurzu získa možnosť zviditeľniť sa prostredníctvom známej úspešnej série kníh, zmluvu s vydavateľstvom a možnosť dalšej spolupráce.

 

Traja Pátrači č. 67

Záhada zlovestného strašiaka

Ďalšia záhada, na ktorú natrafia Traja pátrači, sa začína prasknutou pneumatikou auta, ktorým sa traja šikovní mladíci viezli na nákupy. V snahe dostať sa z tejto nečakanej šlamastiky sa chlapci v Pohorí Santa Monica v Kalifornii ocitajú neďaleko kukuričného poľa na kopci, na ktorom stojí panské sídlo patriace bohatej slečne Letícii Radfordovej. Tá v sídle žije vo veľkých obavách, lebo na kopci ju podľa jej vlastných slov za súmraku prenasleduje chodiaci strašiak! O tom, že strašiak je skutočný a že s ním vôbec nie sú žarty, sa traja chlapci presvedčia sami, keď na nich strašiak zaútočí s nabrúsenou kosou v rukách! Obavy Letície sa však medzičasom zmenia na paniku, keď sa ukáže, že na tom istom kopci sa usídlila kolónia nebezpečných sťahovavých mravcov, ktoré sa zakrátko dostanú až za prah jej vlastného domova. Čo sa to deje na kopci s kukuricou, na ktorom za súmraku straší živý zlovestný strašiak a v noci ho kolonizujú hladné sťahovavé mravce, a na ktorom zároveň

v malej chalupe býva entomológ a neďaleko neho stojí kuriózna betónová budova bez jedného jediného okna, ktorá je sídlom múzea? Nájsť odpoveď na túto otázku je už úlohou nielen pre Troch pátračov, ale aj pre vás!

Čítajte pozorne a nestrácajte dôvtip, aby vám zlovestný strašiak na záver neprešiel cez rozum!

Knižka je dobrodružnou detektívkou s niekoľkými nečakanými záverečnými prekvapeniami.        

Bližšie informácie poskytneme na adrese: kamila.kralovicova@spn.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Kalendár, ktorý ukazuje svoje pravé farby

Dizajnér Peter von Freyhold vytvoril zaujímavý a navyše skutočne pestrý kalendár.  Je totiž zložený z PANTONE farieb. Plusom jeho dizajnu…
pokračovanie článku

Obaly, ktoré by ste nevyhodili

Aj ten, kto sladkostiam neholduje sa vždy poteší, ak ich uvidí vo vzhľadnom a inšpiratívnom prevedení. Ponúkame vám výber…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Bustelo Coffee Bottle

Bustelo je značka kávy, která své produkty prodává hlavně v USA. V tomto projektu byli požádání studenti, aby navrhli nový…