Štefan Klein doplní svetovú dizajnérsku špičku

Na májovej konferencii By Design sa predstavia tí najlepší dizajnéri z krajín V4, ktorí sú uznávaní nielen doma, ale aj za hranicami svojich štátov. Spolu so svetovými dizajnérskymi osobnosťami odprezentuje svoje skúsenosti aj úspešný slovenský dizajnér a konštruktér Štefan Klein, autor svetovo známeho projektu Aeromobil.

Štefan Klein je nielen vynikajúci dizajnér, ale i pedagóg. Na bratislavskej VŠVU vybudoval oddelenie transport dizajnu, ktoré dnes patrí medzi popredné európske pracoviská svojho druhu. Jeho absolventi sa uplatňujú vo svetových automobilových spoločnostiach ako Škoda, Audi, Ford či BMW. Do povedomia sa dostal predovšetkým vďaka úspešnému projektu lietajúceho auta Aeromobil, ktoré je aktuálne vystavované na svetových autosalónoch.

Na medzinárodnej konferencii By Design bude prednášať v rámci bloku Vyšehradskej štvorky. V ňom sa okrem neho predstavia uznávaní dizajnéri zo susedských štátov, ktorí sú známi doma i v zahraničí. Jacek Utko z Poľska, najznámejší český dizajnér Aleš Najbrt či popredná módna dizajnérka Nanushka z Budapešti budú hovoriť najmä o tom, ako funguje dizajn v našich podmienkach, čo možno zlepšiť a kde hľadať inšpiráciu. K téme stredoeurópskeho dizajnu sa pripojí aj rakúsky dizajnér Erwin Bauer.

Rečníci z V4 doplnia svetovú špičku dizajnu ako Stefan Sagmeister z New Yorku či Irene Pereyra a Anton Repponen z newyorského Fantasy Interactive. Svoje prípadové štúdie predstaví aj štúdio Method z Londýna, Vasava z Barcelony či SNASK zo Štokholmu.

Konferencia zameraná na dizajn a dizajnové myslenie je určená pre všetkých profesionálov z radov dizajnérov, architektov, podnikateľov či marketingových pracovníkov. Medzinárodní rečníci na nej predstavia reálne prípadové štúdie a vlastné problémy, ktoré vyriešili práve pomocou dizajnu. Uskutoční sa 18. mája 2014 v priestoroch bratislavského Divadla Aréna.

Lístky na By Design možno kúpiťna stránke www.bydesignconf.co.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť