Adobe vydal Illustrator pre iPad

Verzia vektorového grafického editoru je už dostupná aj pre Apple tablety.

Illustrator pre iPad má byť zjednodušenou verziou programu, šitou na mieru práci v dotykovo orientovanom rozhraní a s využitím Apple Pencil. Port jedného z najpoužívanejších programov z balíka Adobe ponúka známe nástroje z desktopu ako text, pero, ceruzku, štetce, vrstvy či ďalšie možnosti. V komplexnosti zatiaľ so svojou predlohou trochu zaostáva, no nejde v zásade o veci, ktoré človek potrebuje na dennej báze. Pri prvých chvíľach pre ľudí zvyknutých na desktop môže iPad verzia pôsobiť odlišne. Upravené boli kľúčové nástroje pre prácu na tablete a prekopané bolo aj UI.

Novinka je v poradí treťou aplikáciou Adobe, ktorá mieri na tablety. Spoločnosť tak reaguje na meniaci sa prístup k práci a nástrojom, kedy čoraz viac ľudí prechádza na tablet a pracuje dynamicky v pohybe. Minulý rok sme takto videli transformáciu Photoshopu, od roku 2014 existuje iPad verzia Lightroomu.

Adobe podobne ako pri Photoshope aj tu zdôrazňuje, že ide o prvotnú verziu klonu a plánuje dopĺňať funkcie, ktoré poznáme z desktopu.

Illustrator pre iPad je dostupný pre používateľov s Creative Cloud predplatným pre desktop verziu.

zdroj: Adobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Side project na dnes – Okná New Yorku

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval…
pokračovanie článku

Keď NBA stretne Looney Tunes

Dnes pre vás máme čosi športu, čosi kresleniek z 80. rokov. Pozrite sa, ako môže takéto netradičné spojenie dopadnúť, keď…