Adobe vydal Illustrator pre iPad

Verzia vektorového grafického editoru je už dostupná aj pre Apple tablety.

Illustrator pre iPad má byť zjednodušenou verziou programu, šitou na mieru práci v dotykovo orientovanom rozhraní a s využitím Apple Pencil. Port jedného z najpoužívanejších programov z balíka Adobe ponúka známe nástroje z desktopu ako text, pero, ceruzku, štetce, vrstvy či ďalšie možnosti. V komplexnosti zatiaľ so svojou predlohou trochu zaostáva, no nejde v zásade o veci, ktoré človek potrebuje na dennej báze. Pri prvých chvíľach pre ľudí zvyknutých na desktop môže iPad verzia pôsobiť odlišne. Upravené boli kľúčové nástroje pre prácu na tablete a prekopané bolo aj UI.

Novinka je v poradí treťou aplikáciou Adobe, ktorá mieri na tablety. Spoločnosť tak reaguje na meniaci sa prístup k práci a nástrojom, kedy čoraz viac ľudí prechádza na tablet a pracuje dynamicky v pohybe. Minulý rok sme takto videli transformáciu Photoshopu, od roku 2014 existuje iPad verzia Lightroomu.

Adobe podobne ako pri Photoshope aj tu zdôrazňuje, že ide o prvotnú verziu klonu a plánuje dopĺňať funkcie, ktoré poznáme z desktopu.

Illustrator pre iPad je dostupný pre používateľov s Creative Cloud predplatným pre desktop verziu.

zdroj: Adobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nejnovější Font č. 187 je právě v prodeji

První letošní číslo časopisu Font 187 přináší kromě hlavního tématu, kterým je tentokrát CI vín a vinařství, články a rozhovory ze světa grafického designu, fotografie, ilustrace nebo grafického software a věnuje se mimo jiné také počítačovým periferiím…
pokračovanie článku

Sensei vám pomôže s efektívnou správou vášho Macu

Aplikácia z dielne švédskeho štúdia Cindori AB prináša viacero funkcií, ktoré vám umožnia sledovať a upravovať výkon vášho zariadenia prostredníctvom pokročilých nastavení.