Spoznajte web fonty s Fontface Ninja!

Určite ste už niekedy videli pri prezeraní webu písmo, ktoré vám padlo do oka. Nielen to. Chceli ste vedieť ako sa volá, možno by ste si ho aj stiahli či kúpili. Ako sa ale volá? Bez názvu sa hľadá ťažko. Alebo bez pluginu Fontface Ninja!

Spomínaný doplnok funguje v prehliadačoch Safari či Chrome a umožní vám jednoduchým spôsobom zistiť o aký web font sa jedná a prípadne si ho aj stiahnuť. Fajn vec. Za vývojom stojí parížske štúdio Creaktif.

Ako teda samotný Ninja vo vašom browseri funguje? Stačí si ho nainštalovať a následne už len prejsť myšou na konkrétne písmo, ktoré vás zaujíma. Po chvíľke sa zobrazí informácia o mene ale aj veľkosti a riadkovaní, ktoré text má. Ak by ste sa chceli na písmo pozrieť nerušení prvkami, ktoré na stránke sú, je tu aj taká možnosť. Plugin vám skryje pozadia na ktorých je text umiestnený.

Fontface-Ninja

Následne si svoje vysnívané písmo môžete aj stiahnuť.  Tvorcovia z Creaktifu pripravili aj takzvaný blacklist, kde nájdete zoznam písiem, ktoré sú licencované a nemali by ste ich sťahovať bez platenia – dizajnéri odporúčajú podporiť autorov fontov. Tak, aby mohli vznikať ďalšie super písma.

Viac o plugine nájdete na oficiálnom webe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť

Užitočné pluginy pre InDesign I.

Keď sa v roku 1999 objavil mnohí ho vnímali ako priamu konkurenciu pre monopol, ktorý mal vtedy Quark. A celkom…
pokračovanie článku

Trienále plagátu Trnava 2015

Galéria Jána Koniarka v Trnave dňa 3.9. 2015 o 17.00 v Kopplovej vile slávnostne otvára 9. ročník medzinárodnej súťaže plagátov TPT 2015. Výstava…