Spoznajte web fonty s Fontface Ninja!

Určite ste už niekedy videli pri prezeraní webu písmo, ktoré vám padlo do oka. Nielen to. Chceli ste vedieť ako sa volá, možno by ste si ho aj stiahli či kúpili. Ako sa ale volá? Bez názvu sa hľadá ťažko. Alebo bez pluginu Fontface Ninja!

Spomínaný doplnok funguje v prehliadačoch Safari či Chrome a umožní vám jednoduchým spôsobom zistiť o aký web font sa jedná a prípadne si ho aj stiahnuť. Fajn vec. Za vývojom stojí parížske štúdio Creaktif.

Ako teda samotný Ninja vo vašom browseri funguje? Stačí si ho nainštalovať a následne už len prejsť myšou na konkrétne písmo, ktoré vás zaujíma. Po chvíľke sa zobrazí informácia o mene ale aj veľkosti a riadkovaní, ktoré text má. Ak by ste sa chceli na písmo pozrieť nerušení prvkami, ktoré na stránke sú, je tu aj taká možnosť. Plugin vám skryje pozadia na ktorých je text umiestnený.

Fontface-Ninja

Následne si svoje vysnívané písmo môžete aj stiahnuť.  Tvorcovia z Creaktifu pripravili aj takzvaný blacklist, kde nájdete zoznam písiem, ktoré sú licencované a nemali by ste ich sťahovať bez platenia – dizajnéri odporúčajú podporiť autorov fontov. Tak, aby mohli vznikať ďalšie super písma.

Viac o plugine nájdete na oficiálnom webe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Mary (zľava 50%, 25,00$)

zľava 50% do 26. decembra k dispozícii vo všetkých štýloch k dispozícii v niektorých štýloch      
pokračovanie článku

Hľadáme DTP makača – 2CREATE

Do oddelenia grafických makačov vo fullservisovej agentúre 2CREATE potrebujeme ďalšiu posilu. Ak ťa baví vytvárať kvalitné grafické výstupy…