Mapa Bardejova a regiónu horného Šariša

Mapy sme vytvorili tak, aby boli čo najzrozumiteľnejšie a zároveň vhodné pre všetky vekové kategórie. Obálku sme navrhli v štýle piktogramov, ktoré poukazujú na jedinečnosti mesta Bardejov a hornošarišského regiónu, či už ide o pamiatky, históriu, kultúru alebo architektúru.

dsc-7162

Čo sa obsahu týka, najväčšiu plochu zaberá mapa regiónu, ďalej sú to z bližšej perspektívy poňaté mapy centra Bardejova a Bardejovských Kúpeľov. Na záver sme tam dodali aj pomocnú mapku, znázorňujúcu použiteľné letiská na Slovensku a v susedných štátoch a možnosti dopravy z nich do Bardejova. Mapy obsahujú všetky turisticky relevantné zaujímavosti, ktoré sa nám v priebehu asi rok trvajúceho výskumu podarilo zmapovať. Samozrejme, s ohľadom na obmedzenú kapacitu sme si museli určiť aj istú hranicu dôležitosti – teda čo do mapy dáme a čo sa tam už jednoducho nezmestí. Hlavným cieľom mapy je vizuálne atraktívnym a jednoduchým spôsobom čo najkomplexnejšie informovať návštevníkov mesta o tom, čo všetko zaujímavé sa dá v Bardejove a relatívne blízkom okolí vidieť. K tomu slúži aj bilingválny anglicko-slovenský charakter produktu.

dsc-7228
V mape sú zjednodušeným schematickým spôsobom vyznačené všetky cestné spojenia a veľká väčšina obcí – predovšetkým tie, v ktorých sa nejaká turistická zaujímavosť nachádza, taktiež všetky obce ležiace na križovatkách ciest a všetky koncové obce. Tým je zaručená jednoduchá orientácia v teréne. Mapa s bielym pozadím je vytlačená na matnom papieri, vďaka čomu je do nej možné jednoduchým spôsobom robiť poznámky (či už perom alebo ceruzkou). Celkové rozmery mapy sú praktických 707 x 500 mm (formát B2). Prostredníctvom QR kódov na zadnej strane obálky je mapa funkčne prepojená s turistickým informačným portálom www.bardejov.travel, na ktorom užívateľ nájde veľké množstvo zaujímavých textov a nádherných fotografií z mesta a regiónu.

dsc-7184

Hlavnou prioritou bolo vytvoriť inovatívnu turistickú mapu s čo možno najväčším rozsahom užitočných informácií v anglickom a slovenskom jazyku. Sekundárnou prioritou bol grafický dizajn, ktorého kvalitu plánujeme otestovať na medzinárodných súťažiach. Taktiež si uvedomujeme možnosti obsahových nedostatkov či chýb, preto budeme veľmi radi za akúkoľvek spätnú väzbu – postreh, návrh, otázku, kritiku aj pochvalu. :-) Píšte na info@bardejov.travel.

Peter Javorík, Milan Škorupa, Lucia Guthová
foto: Anna Szwaja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Honey on the Branch

Honey on the Branch si vybírá med Xinjiang Dark Bee, který lze sehnat pouze v oblasti Xinjiang. Ilustrace na…
pokračovanie článku

DTPobchod spouští nový e-shop

Obchod s ponukou všeho potřebného pro grafiky a kreativce přichází s vylepšeným webem a novými funkcemi.