Mapa Bardejova a regiónu horného Šariša

Mapy sme vytvorili tak, aby boli čo najzrozumiteľnejšie a zároveň vhodné pre všetky vekové kategórie. Obálku sme navrhli v štýle piktogramov, ktoré poukazujú na jedinečnosti mesta Bardejov a hornošarišského regiónu, či už ide o pamiatky, históriu, kultúru alebo architektúru.

dsc-7162

Čo sa obsahu týka, najväčšiu plochu zaberá mapa regiónu, ďalej sú to z bližšej perspektívy poňaté mapy centra Bardejova a Bardejovských Kúpeľov. Na záver sme tam dodali aj pomocnú mapku, znázorňujúcu použiteľné letiská na Slovensku a v susedných štátoch a možnosti dopravy z nich do Bardejova. Mapy obsahujú všetky turisticky relevantné zaujímavosti, ktoré sa nám v priebehu asi rok trvajúceho výskumu podarilo zmapovať. Samozrejme, s ohľadom na obmedzenú kapacitu sme si museli určiť aj istú hranicu dôležitosti – teda čo do mapy dáme a čo sa tam už jednoducho nezmestí. Hlavným cieľom mapy je vizuálne atraktívnym a jednoduchým spôsobom čo najkomplexnejšie informovať návštevníkov mesta o tom, čo všetko zaujímavé sa dá v Bardejove a relatívne blízkom okolí vidieť. K tomu slúži aj bilingválny anglicko-slovenský charakter produktu.

dsc-7228
V mape sú zjednodušeným schematickým spôsobom vyznačené všetky cestné spojenia a veľká väčšina obcí – predovšetkým tie, v ktorých sa nejaká turistická zaujímavosť nachádza, taktiež všetky obce ležiace na križovatkách ciest a všetky koncové obce. Tým je zaručená jednoduchá orientácia v teréne. Mapa s bielym pozadím je vytlačená na matnom papieri, vďaka čomu je do nej možné jednoduchým spôsobom robiť poznámky (či už perom alebo ceruzkou). Celkové rozmery mapy sú praktických 707 x 500 mm (formát B2). Prostredníctvom QR kódov na zadnej strane obálky je mapa funkčne prepojená s turistickým informačným portálom www.bardejov.travel, na ktorom užívateľ nájde veľké množstvo zaujímavých textov a nádherných fotografií z mesta a regiónu.

dsc-7184

Hlavnou prioritou bolo vytvoriť inovatívnu turistickú mapu s čo možno najväčším rozsahom užitočných informácií v anglickom a slovenskom jazyku. Sekundárnou prioritou bol grafický dizajn, ktorého kvalitu plánujeme otestovať na medzinárodných súťažiach. Taktiež si uvedomujeme možnosti obsahových nedostatkov či chýb, preto budeme veľmi radi za akúkoľvek spätnú väzbu – postreh, návrh, otázku, kritiku aj pochvalu. :-) Píšte na [email protected].

Peter Javorík, Milan Škorupa, Lucia Guthová
foto: Anna Szwaja

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Pozrite si dokument Sign Painters zadarmo

Dokument Sign Painters vzdáva hold tradičnému aj súčasnému písmomaliarstvu a profesionálom, ktorí sa tomuto remeslu venujú. Film skúma toto…
pokračovanie článku

Stiahnite si prémiové mockupy pláteniek

Balík obsahuje viacero záberov, pomocou ktorých môžete svoje dizajny tohto obľúbeného reklamného nosiča prezentovať štýlovo.
pokračovanie článku

Font dňa – Aago

zľava 60% do 11. marca
pokračovanie článku

December Bundle s 96% zľavou

Na portáli TheHungryJPEG nájdete aktuálne aj tento December Bundle so zľavou 96%. Obsahuje vyše 70 fontov ako aj…