Spoločníci na cesty – Companion tablety od Wacomu

Vianoce sa blížia a ak rozmýšľate čo pod stromček, máme pre vás jeden tip. Vlastne dva. Nové tablety od Wacomu.

Ide o zariadenia ovládané stylusom a zaradiť ich možno do segmentu prémiových nástrojov. Sú určené tým, ktorí potrebujú niečo skutočne výkonné a bez obmedzení. Každý z tabletov pracuje na inom systéme. Cintiq Companion beží na najnovšom Windowse a Cintiq Companion Hybrid využiva Android 4.2 Jellybean. V mnohom pripomínajú svojho predchodcu, Cintiq 13HD. Na rozdiel od neho však ponúkajú funkciu multi-touch .

Čo ešte majú oba Wacomy vo výbave?

  • Full HD displej, 13,3 palca s rozlíšením 1920×1080 s multi-pressure touch ovládaním
  • Wacom Pro Pen s 2048 úrovňami prítlaku
  • Wi-Fi konektivitu
  • 2 megapixelový predný fotoaparát
  • 8 megapixelový zadný fotoaparát
  • Bluetooth (4.0 na Cintiq Companion a 3.0 na Companion Hybrid)
  • Nastaviteľný a odnímateľný stojan
  • obal na tablet aj pero
  • deväť náhradných hrotov

Parametre a cena

Cintiq Companion má 8 GB RAM a 256 GB SSD disk a jeho cena je 1475 eur. S Windows 8 Pro a 512 GB vás vyjde zhruba 1840 eur. Na oboch tabletoch je podporovaný Photoshop, Lightroom či iné nástroje Adobe, vrátane služby Creative Cloud.

Companion Hybrid sa po zapojení do počítača správa ako bežný tablet, funguje však aj ako samostatný Android tablet. Obsahuje predinštalovaný program Wacom Creative Canvas, ktorý slúži na skicovanie a maľovanie. Spustíte na ňom aj rôzne aplikácie, ako napríklad Photoshop Touch pre Android. Cena 16 GB verzie je približne 1 100 eur. Companion Hybrid s 32 GB stojí 1 180 eur.

Variant s Androidom je určený pre ľudí, ktorí pracujú najmä na počítači, ale majú radi aj mobilitu, prípadne radi skicujú za chodu. Tablet s Windowsom naopak skvele poslúži, ak hľadáte spôsob, ako mať výkon svojho desktopu vždy so sebou. Cena oboch zariadení nie je práve najnižšia, treba si však uvedomiť, čo Wacom tablety ponúkajú. Každý, kto rozmýšľal ako robiť skutočnú prácu aj v pohybe, by mohol nájsť odpoveď práve tu.

Pozrite si predstavenie oboch zariadení

Cintiq Companion

http://www.youtube.com/watch?v=NJMEMGV6RGM

Cintiq Companion Hybrid

http://www.youtube.com/watch?v=Uw7kDOQ4k2o

 

Niečo iné?

Menej finančne náročným riešením by mohla byť iná novinka z dielne Wacomu. Teda… v prípade, že máte iPad. Wacom predstavil aj stylus citlivosťou prítlaku práve pre Apple tablety.

Intuous Creative Stylus prezieravo využíva Bluetooth 4.0 a softvér tretej strany, pretože iPad samotný neponúka displej s detekovaním prítlaku. V kompatibilných aplikáciách ponúkne 2048 úrovní tlaku. Podporované sú SketchBook, ArtRage, ProCreate, ArtStudio, Inkist, Flipink a bezplatná aplikácia Bamboo Paper. Neskôr sa má byť paleta rozšírená o Adobe Ideas, PsykopaintVision Object Notes.

Stylus funguje na iPad 3 a novšom. Napájaný z AAA batérie vydrží vyše 150 hodín. Dostupný je v modrej a čiernej a kúpite ho za 99 eur.

WacomIntuosCreative

 

1 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť