Návrat ku koreňom – Reebok má nové logo

Známa značka oblečenia a doplnkov pomenovaná podľa – schválne, či ste vedeli – druhu africkej gazely rhebok vznikla ešte v 60. rokoch minulého storočia. Samozrejme, počas svojej existencie prešla jej vizuálna tvár viacerými aktualizáciami. Tá najnovšia však mieri na prvý pohľad späť do minulosti.

mid90s sú späť

Reebok tak chce v nasledovnom roku pod novým brandom zjednotiť svoje aktivity, pod tzv. Vector logom. To má pôvod v roku 1992 a od svojho uvedenia sa dočkalo rôznych obmien. Nedávno sa ním mohli pochváliť najmä majitelia produktov s odkazom na minulosť či z lifestyle kategórie. Aktuálna verzia tohto dobre známeho symbolu je jemnou úpravou svojej predlohy.

Delta logo (symbol, ktorý sa používal aktuálne doteraz) neodchádza celkom do dôdchodku, ale značka má s ním plány pre vybrané produkty. Taká menšia výmena úloh.

Staré logo s nie príliš veľkou dávkou osobitosti

 

Refresh takpovediac overeného symbolu je zaujímavým krokom, ktorý môže značku vďaka určitému retro dojmu (ten sa nedá uprieť) odlíšiť v mori sans–serif–wordmark brandov, najmä v tejto kategórii. Práve ikonickosť “starého” dizajnu, ktorá sa v ničom rokmi nezmenšila, môže byť tým zdrojom. Niečo ako swoosh od Nike či tri pásiky Adidasu.

Prekopaný originál

Prekreslenie predlohy sa ubralo smerom, ktorý treba hodnotiť pozitívne. Nové  zarovnanie tvarov v horizontálných rovinách nad a pod symbolom, pomáha logo opticky v porovnaní s originálom upratať a čistejšie prepojiť s názvom. Písmo o niečo “pochudlo” a nabralo vzduch medzi znakmi. Lepšia je aj celková proporcionalita medzi symbolom a slovom. Keď už sme pri typografickej zložke loga, je super vidieť návrať custom fontu, ktorý má jedinečný vzhľad. Zmena sa dotkla aj farebnosti, kedy čiernu strieda modrá.

Výsledok funguje super. Najlepšie to vidno samozrejme na reálnych aplikáciách (produkty, materiály, krabice). Nové logo funguje ako celok aj po rozdelení na symbol a text. Obe zložky sú dobre zapamätateľné a vďaka prepojeniu s minulosťou značky takpovediac ikonické. Či už Vector vidíte cez polovicu tašky alebo ako detail na gume od legín.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

I Love Ligatures – z lásky k písmam

Nedávno sme dostali od jedného z vás tip na nasledovný blog. Na tumblri s názvom I Love Ligatures sa určite na…
pokračovanie článku

Maľba inšpirovaná Google mapami

Ilustrácie Nao Tatsumiho z Tokya majú netypickú predlohu. Autorka nachádza svoje motívy na Google Street View.
pokračovanie článku

Fendi Red Packet 2019

Klasická kabelka Fendi Baguette zažívá letos velký comeback, díky čemuž získává zájem jako kabelka roku. Design červené dárkové…