Y R Wine Bottle List 1 580x380 - Skvelá ruská kampaň: Fľaša vína, ktorá zobrazuje dôsledky nezodpovedného pitia

Skvelá ruská kampaň: Fľaša vína, ktorá zobrazuje dôsledky nezodpovedného pitia

Rusi patria medzi najväčších konzumentov alkoholu a táto kampaň chce poukázať na jeho zodpovednú konzumáciu. Za kampaňou s názvom Don’t Reach the Bottom stoja kreatívci z Y&R  a ruský distribútor vína Simple Wine.

17854979 1939542599656540 9158497063101432515 o 533x800 - Skvelá ruská kampaň: Fľaša vína, ktorá zobrazuje dôsledky nezodpovedného pitia

Kampaň pozostáva z 1000 fliaš vína, ktoré zobrazujú príbeh s témou nezodpovednej konzumácie alkoholu. Fľaša odkrýva príbeh postupne – pri každom odliatí vína sa zobrazí nový obrázok. Pri dosiahnutí dna je kompletný celý príbeh. Tu sa končí celý dej a nachádzame tu pointu celej kampane – teda to, čo dokáže spôsobiť nadmerná a nezodpovedná konzumácia alkoholu.

Tvorcovia sa snažili pôsobiť viac sociálne ako, aby kampaňou zapôsobili. Nechceli ľudí vyľakať alebo ich šokovať, chceli upozorniť na sociálny problém, ktorý sa týka celého sveta, nielen Ruska. Skvelí spôsob ako donútiť ľudí, aby sa zamysleli nad danou problematikou.

zdroj: It’s Nice That

 • Pozretí11751

komentáre

 1. Avatar
  Jaro

  …Tvorcovia sa snažili pôsobiť viac sociálne ako, aby kampaňou zapôsobili. Nechceli ľudí vyľakať alebo ich šokovať, chceli upozorniť na sociálny problém, ktorý sa týka celého sveta, nielen Ruska. Skvelí spôsob ako donútiť ľudí, aby sa zamysleli nad danou problematikou….Je to kampaň a limit 1000ks je určite o biznise, nie to ešte o oslovení ostatného sveta. Nápad je len oprášený. Páčia sa mi inovácie nápadov ale ten reklamné chválospevy – veď sem chodia hlavne ľudia z branže.

  Jaro, Nitra

 2. Avatar
  Jaro

  opravujem…. tie reklamné chválospevy

pridaj komentár