Side project na dnes – Malý superhrdinský 8-bit

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie. Je to síce už nejaký ten mesiac, odkedy sme tu mali posledný článok z tejto kategórie, dnes však tradíciu obnovíme. A to hneď dvomi vecami, ktoré podľa všetkého len tak ľahko nestratia vo svete dizajnu a kreativity obľubu. Superhrdinovia a 8-bit.

Autorom je Hugo Sousa, ktorý podľa všetkého, no najmä podľa svojho Behance, má 8-bit a pixel art celkom rád. Vo svojom najnovšom počine v tomto štýle sa venuje téme komiksových hrdinov. Jednotivé postavy stvárnil v už spomínanej vizuálnej podobe, navyše s dôrazom na určitý minimalizmus. Minimálne rozmerový.

5 4 3

Postavy, či skôr postavičky sú však napriek kompaktným rozmerom identifikovateľné prakticky na prvý pohľad a aj napriek obmedzeniam, ktoré 8-bit ilustrácia a kompaktnosťou so sebou prinášajú, nechýba ani typická akčná póza a dynamika.

1 29dee5a9c37ea8d29aec1fbdeddd71aab 0f4bb5c1413dfd05b01cfcb97eafa3cb

Pixel art z Hugovej dielne si už viackrát všimol aj Behance, ktorý ho zaradil vo svojich výberoch. Ak teda máte chuť na viac jeho tvorby či Marvel superhrdinov v 8-bite – pozrite sa SEM.

 

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Fonty zadarmo – 2. časť

Seriál o free písmach pokračuje druhým dielom. Tentoraz vám predstavím trojicu písem, z ktorých každé ma mierne odlišné využitie. Ďalšie…
pokračovanie článku

Le Marais Natural Sweet od Manifesto

Design od týmu Manifesto pro Le Marais Natural Sweet je druhým vydáním tohoto projektu. Le Marais se nyní…
pokračovanie článku

Typotheque type specimen

Najvýznamnejší slovenský dizajnér písma súčasnosti Peter Biľak a jeho holandské štúdio Typotheque nedávno vydali šikovný vzorkovník uľahčujúci voľbu a kombináciu…