Side project na dnes – Malý superhrdinský 8-bit

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie. Je to síce už nejaký ten mesiac, odkedy sme tu mali posledný článok z tejto kategórie, dnes však tradíciu obnovíme. A to hneď dvomi vecami, ktoré podľa všetkého len tak ľahko nestratia vo svete dizajnu a kreativity obľubu. Superhrdinovia a 8-bit.

Autorom je Hugo Sousa, ktorý podľa všetkého, no najmä podľa svojho Behance, má 8-bit a pixel art celkom rád. Vo svojom najnovšom počine v tomto štýle sa venuje téme komiksových hrdinov. Jednotivé postavy stvárnil v už spomínanej vizuálnej podobe, navyše s dôrazom na určitý minimalizmus. Minimálne rozmerový.

5 4 3

Postavy, či skôr postavičky sú však napriek kompaktným rozmerom identifikovateľné prakticky na prvý pohľad a aj napriek obmedzeniam, ktoré 8-bit ilustrácia a kompaktnosťou so sebou prinášajú, nechýba ani typická akčná póza a dynamika.

1 29dee5a9c37ea8d29aec1fbdeddd71aab 0f4bb5c1413dfd05b01cfcb97eafa3cb

Pixel art z Hugovej dielne si už viackrát všimol aj Behance, ktorý ho zaradil vo svojich výberoch. Ak teda máte chuť na viac jeho tvorby či Marvel superhrdinov v 8-bite – pozrite sa SEM.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Plagáty oslavujú – Helvetica má 60

Svetoznáme písmo tento rok oslavuje úctyhodný vek. Preto sa v štúdiu Husmee rozhodli vytvoriť sériu plagátov, ktoré si pripomínajú…
pokračovanie článku

Nadčasový symbol funguje už viac ako storočie bez vizuálnej zmeny

Olympijský symbol – vo svete všeobecne známy ako olympijské kruhy – je vizuálnym ambasádorom olympizmu pre miliardy ľudí. Na základe návrhu, ktorý prvýkrát vytvoril Pierre de Coubertin v roku 1913, sú olympijské kruhy globálnou reprezentáciou olympijského hnutia a jeho aktivít už viac ako storočie. 
pokračovanie článku

Munken Kristall prichádza na Slovensko

Štvrtý, vysoko biely odtieň radu Munken Dizajn Spoločnosť Arctic Paper predstaví 14.4.2016 horúcu novinku v portfóliu prémiových dizajnových papierov…
pokračovanie článku

Krása v detailoch: Tres Flechas

Obalový dizajn tohto mezcalu obsahuje viacero zaujímavých prvkov, ktoré začína samotnou fľašou a pokračuje na etikete.