R.I.P., Explorer 8, 9 a 10

Microsoft oficiálne ukončil podporu svojho dvorného browseru. Staré verzie sa tak už v budúcnosti nedočkajú updatov, kvôli čomu budú okrem iného aj zraniteľnejšie pred kyberútokmi.

Pôvodne sa pýšil označením najpoužívanejší webový prehliadač na svete. Dnes má však Internet Explorer diametrálne odlišnú nálepku, ktorá ho kvalifikuje ako najmenej využívaný browser.

Aj preto sa Microsoft rozhodol “umlčať” všetky staré verzie IE (konkrétne 8, 9 a 10). Nažive ostala iba najnovšia, číslo 11. Používatelia spomínaných starších variantov obdržia notifikáciu o ukončení podpory ako aj výzvu na upgrade na IE 11 alebo Microsoft Edge, nový webový prehliadač pre Windows 10, ktorý má lepšie reagovať na realitu moderného webu.

Z vyššieho uvedeného teda vyplýva, že predošlé verzie Internet Exploreru bude možné naďalej využívať, avšak pre absenciu bezpečnostných updatov, je to veľmi povážlivý krok. Okrem toho bude pre mnohých celkom závažným nedostatkom aj horší dojem z prezeranie webu.

Browser z dielne Microsoftu bol v minulosti číslo jeden, pokiaľ išlo o používanosť web prehliadačov. Jeho podiel sa pohyboval na úrovni 46 percent. Neskôr však toto číslo klesalo až sa koncom minulého roka zastavilo na 6,8 percenta používateľov. Väčšina ostatných sa rozhodla uprednosniť Google Chrome či Firefox. Zaujímavým môže byť zistenie prieskumu, ktoré hovorí, že vyše 60% percent malých podnikov v USA stále využíva aktuálne nepodporované verzie IE.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Národná cena za dizajn 2013

Po dvojročnej prestávke vypisuje Slovenské centrum dizajnu v spolupráci s Ministerstvom kultúry SR a za spoluúčasti MH SR a MŠ SR jedenásty…
pokračovanie článku

Monotype chce oceniť dobrú typografiu

Renomovaná type foundry má v pláne dostať písma viac do povedomia. Spúšťa preto nové oceňovanie s titulom Type Champions Award.