Nástroje pre tvorbu infografiky – rýchlo a jednoducho

Vytvoriť infografiku nemusí byť vôbec náročné. Ak teda pristúpite na kompromis, a nebudete chcieť vytvoriť nejakú nádheru plnú dizajnových detailov. V takom prípade by vám celkom dobre mohol poslúžiť niektorý z týchto nástrojov.

Znázorniť textové pojmy a rozličné údaje formou vizuálne príťažlivých prvkov. Znie to ako zábava. Čítanie a prezeranie takto zorganizovaných a graficky vyjadrených informácií je naozaj častokrát zábavné a pútavé. Samotná tvorba však až taká sranda nie je. A tak je možnosť trochu si veci zjednodušiť vítaná. Pre väčšinu ľudí určite.

Samozrejme, aj v tejto oblasti existuje niekoľko nástrojov, po ktorých môžete siahnuť, keď vás tlačí čas a klient. Pozrite sa na zopár z nich a vyberte si taký, ktorý sa vám pozdáva. Všetky programy sú dostupné bezplatne.

 

Vizualize.me

vizualize

Obľúbený a efektívny spôsob, ako zobraziť svoje profesionálne výsledky a postup. Jednoduchý na používanie, avšak výkonný.

http://vizualize.me/

 

Easel.ly

easel

Nástroj Easel.ly nájdete na rovnomennej webovej stránke. Ponúka viacero bezplatných šablón, na ktorých môžete začať svoj projekt stavať. Všetky sú navyše jednoducho prispôsobiteľné. K dispozícii máte grafické elementy, ako napríklad šípky, spojovací „materiál“ či rôzne tvary. Čo sa týka úprav textu, tu je možné zvoliť si font, farbu, štýl a veľkosť. V prípade, že chcete do infografiky zakomponovať vlastnú tvorbu, resp. inú grafiku môžete ju sem jednoducho nahrať a umiestniť.

www.easel.ly

 

Visual.ly

visually

Slovná hračka v názve zdôrazňuje dôležitosť správne poskladaných vizuálnych prvkov. V tomto prípade ide o komunitný portál. To znamená, že ingrafiku tu môžete nielen tvoriť, ale aj zdieľať na sociálnych sieťach. Zaujímavou funkciou je možnosť porovnať infografku so zvyškom tvorby vyše 35 000 autorov.

http://visual.ly

 

Venngage

venngage

Ďalší príklad dobrého nástroja, ktorý sa jednoducho používa. Prichádza s rôznymi šablónami, témami, množstvom tabuliek a ikoniek. Samozrejmosťou je i nahrávanie vlastných vizuálov, ktoré môžu poslúžiť buď ako obrázky alebo pozadie pre váš výtvor. Ten môžete v prostredí Venngage dokonca animovať.

https://venngage.com 

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU – September

Spoločnosť Europapier Slovensko si Vás dovoľuje srdečne pozvať na RAŇAJKOVÉ DIZAJN MENU, ktoré sa uskutoční 26.9.2014 od 9:00 hod v budove Europapieru. Načerpajte u nás optimálnu dávku…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Český džbánek

Pivo Český džbánek je nápojem pro velkou společnost přátel – mužů i žen, kteří se rádi baví společně. Tvůrci…