Nástroje pre tvorbu infografiky – rýchlo a jednoducho

Vytvoriť infografiku nemusí byť vôbec náročné. Ak teda pristúpite na kompromis, a nebudete chcieť vytvoriť nejakú nádheru plnú dizajnových detailov. V takom prípade by vám celkom dobre mohol poslúžiť niektorý z týchto nástrojov.

Znázorniť textové pojmy a rozličné údaje formou vizuálne príťažlivých prvkov. Znie to ako zábava. Čítanie a prezeranie takto zorganizovaných a graficky vyjadrených informácií je naozaj častokrát zábavné a pútavé. Samotná tvorba však až taká sranda nie je. A tak je možnosť trochu si veci zjednodušiť vítaná. Pre väčšinu ľudí určite.

Samozrejme, aj v tejto oblasti existuje niekoľko nástrojov, po ktorých môžete siahnuť, keď vás tlačí čas a klient. Pozrite sa na zopár z nich a vyberte si taký, ktorý sa vám pozdáva. Všetky programy sú dostupné bezplatne.

 

Vizualize.me

vizualize

Obľúbený a efektívny spôsob, ako zobraziť svoje profesionálne výsledky a postup. Jednoduchý na používanie, avšak výkonný.

http://vizualize.me/

 

Easel.ly

easel

Nástroj Easel.ly nájdete na rovnomennej webovej stránke. Ponúka viacero bezplatných šablón, na ktorých môžete začať svoj projekt stavať. Všetky sú navyše jednoducho prispôsobiteľné. K dispozícii máte grafické elementy, ako napríklad šípky, spojovací „materiál“ či rôzne tvary. Čo sa týka úprav textu, tu je možné zvoliť si font, farbu, štýl a veľkosť. V prípade, že chcete do infografiky zakomponovať vlastnú tvorbu, resp. inú grafiku môžete ju sem jednoducho nahrať a umiestniť.

www.easel.ly

 

Visual.ly

visually

Slovná hračka v názve zdôrazňuje dôležitosť správne poskladaných vizuálnych prvkov. V tomto prípade ide o komunitný portál. To znamená, že ingrafiku tu môžete nielen tvoriť, ale aj zdieľať na sociálnych sieťach. Zaujímavou funkciou je možnosť porovnať infografku so zvyškom tvorby vyše 35 000 autorov.

http://visual.ly

 

Venngage

venngage

Ďalší príklad dobrého nástroja, ktorý sa jednoducho používa. Prichádza s rôznymi šablónami, témami, množstvom tabuliek a ikoniek. Samozrejmosťou je i nahrávanie vlastných vizuálov, ktoré môžu poslúžiť buď ako obrázky alebo pozadie pre váš výtvor. Ten môžete v prostredí Venngage dokonca animovať.

https://venngage.com 

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tutorial: Adobe Lightroom v kocke

Photoshop a Lightroom. Pravedodobne dvojica najobľúbenejších programov na úpravu fotografií. A práve druhý menovaný je super pri tzv. batch processing…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Camino želé

Camino sú značkou želé s konopnou náplňou, a zároveň aj  poctou všetkému, čo ponúka príroda pozdĺž El Camino Real –…
pokračovanie článku

Kurz kaligrafia – základy v Ateliéri Amulet

Pozývame na intenzívny kurz KALIGRAFIE – základy. Naučíme sa základné princípy krasopisu, prakticky vyskúšame klasické latinkové abecedy zrezaným…
pokračovanie článku

Set flat ikoniek zadarmo!

Dnes pre  vás máme tip na set ikoniek s letnou, plážovou tematikou. Aktuálne si ich môžete bezplatne stiahnuť z The…
pokračovanie článku

Set kreatívnych ikoniek zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na sadu ikoniek s názvom Creative Icons. Môžu sa vám hodiť pri novom projekte…