Nástroje pre tvorbu infografiky – rýchlo a jednoducho

Vytvoriť infografiku nemusí byť vôbec náročné. Ak teda pristúpite na kompromis, a nebudete chcieť vytvoriť nejakú nádheru plnú dizajnových detailov. V takom prípade by vám celkom dobre mohol poslúžiť niektorý z týchto nástrojov.

Znázorniť textové pojmy a rozličné údaje formou vizuálne príťažlivých prvkov. Znie to ako zábava. Čítanie a prezeranie takto zorganizovaných a graficky vyjadrených informácií je naozaj častokrát zábavné a pútavé. Samotná tvorba však až taká sranda nie je. A tak je možnosť trochu si veci zjednodušiť vítaná. Pre väčšinu ľudí určite.

Samozrejme, aj v tejto oblasti existuje niekoľko nástrojov, po ktorých môžete siahnuť, keď vás tlačí čas a klient. Pozrite sa na zopár z nich a vyberte si taký, ktorý sa vám pozdáva. Všetky programy sú dostupné bezplatne.

 

Vizualize.me

vizualize

Obľúbený a efektívny spôsob, ako zobraziť svoje profesionálne výsledky a postup. Jednoduchý na používanie, avšak výkonný.

http://vizualize.me/

 

Easel.ly

easel

Nástroj Easel.ly nájdete na rovnomennej webovej stránke. Ponúka viacero bezplatných šablón, na ktorých môžete začať svoj projekt stavať. Všetky sú navyše jednoducho prispôsobiteľné. K dispozícii máte grafické elementy, ako napríklad šípky, spojovací „materiál“ či rôzne tvary. Čo sa týka úprav textu, tu je možné zvoliť si font, farbu, štýl a veľkosť. V prípade, že chcete do infografiky zakomponovať vlastnú tvorbu, resp. inú grafiku môžete ju sem jednoducho nahrať a umiestniť.

www.easel.ly

 

Visual.ly

visually

Slovná hračka v názve zdôrazňuje dôležitosť správne poskladaných vizuálnych prvkov. V tomto prípade ide o komunitný portál. To znamená, že ingrafiku tu môžete nielen tvoriť, ale aj zdieľať na sociálnych sieťach. Zaujímavou funkciou je možnosť porovnať infografku so zvyškom tvorby vyše 35 000 autorov.

http://visual.ly

 

Venngage

venngage

Ďalší príklad dobrého nástroja, ktorý sa jednoducho používa. Prichádza s rôznymi šablónami, témami, množstvom tabuliek a ikoniek. Samozrejmosťou je i nahrávanie vlastných vizuálov, ktoré môžu poslúžiť buď ako obrázky alebo pozadie pre váš výtvor. Ten môžete v prostredí Venngage dokonca animovať.

https://venngage.com 

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Miniatúrne obrázky na každý deň

Umenie, či už drobné alebo veľké, je ťažké. Brooke Rothshank je človek, ktorý sa akoby vysmieva neohrabanému úsiliu o drobné…
pokračovanie článku

Pozrite si grafiky Čiernych dier na jednom mieste

Všetkých 189 motívov si už 4. februára budete môcť prezrieť v rámci novej výstavy. Tú nájdete v aukčnej sieni SOGA v Bratislave.…
pokračovanie článku

Hľadá sa interný grafický dizajnér

Si skúsený kreatívny DTP operátor alebo grafik z reklamnej agentúry alebo tlačiarne? Si unavený z nekonečných tendrov a nárazovej práce. Chcel…