Patent na pekný print

PatentPrints prednedávnom pritiahol pozornosť novou sériou plagátov. Značka, ktorú vytvorilo štúdio BorderGroups, je vcelku známa čo sa týka produkcie pôsobivých printových dizajnov. Posúďte sami

Nové prírastky nie oproti predošlým výtvorom štúdia žiadnou výnimkou. Rovnako z nich vyžaruje zmysel pre detail, zaujímavý nápad a dôkladné spracovanie.

Projekt patentových printov vznikol na základe záľuby v nákresoch, modrotlači a patentových skicách. Ako dodáva Cole Borders z BordersGroup, je fascinujúce sledovať, ako sa z jedného nákresu stane reálna a funkčná vec.

Jeho osobným favoritom spomedzi plagátov je ten, na ktorom je zvečnený patent fotoaparátu, pretože vyzerá dobre vo všetkých farebných variantoch, ktoré sú na portáli Etsy v ponuke. Práve na tomto mieste si printy môžete aj kúpiť.

Čo sa týka reakcií ľudí, zdá sa, že plagáty s touto tematikou sa tešia veľkej obľube. Možno je to práve vďaka tomu, že je na prvý pohľad zrejmé, koľko času a úsilia stálo autorov vytvoriť také prepracované vizuály. Takmer všetky z nich sú navyše ručne kreslené.

il_570xN.591496043_q38p

Prvý počítač Apple

 

il_570xN.557823971_5e16

Elektrická gitara

 

il_570xN.594586999_iyym

Padák

 

il_570xN.557723794_9zmf

Motorka Harley-Davidson

 

 

il_570xN.557732750_1rto

Ľadová korčuľa

 

il_570xN.557407945_5etn

Lego figúrka

Tvorcovia patentových plagátov stále pridávajú nové kúsky – aktuálne existuje 300 nových nákresov, ktoré sa majú čoskoro dostať na svetlo sveta. Zároveň môžeme očakávať aj tričká pokryté motívmi z technických výkresov. Stačí sledovať ich obchod na Etsy. Mohol by z toho byť zaujímavý darček :)

 

zdroj: howdesign.com, etsy.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Kdo vyhraje papír a tisk pro svou knihu? Soutěž Book in Progress #3 zná své finalisty a láká na celodenní konferenci s výjimečnými osobnostmi české designérské špičky.

Do třetího ročníku soutěže Book in Progress, ve které je možné vyhrát papír a tisk na svůj projekt v hodnotě 300.000 Kč, se přihlásilo 50 skvělých knižních projektů z České republiky i Slovenska. Odborná porota vybrala deset nejlepších, kteří se utkají o výhru v rámci konference o knihách 29. listopadu od 10 hodin v Centru Architektury a Městského Plánování v Praze. Konferenci můžete sledovat živě na platformách Youtube nebo Facebook.