e4da3b7fbbce2345d7772b0674a318d52 - Paper Book - listovanie, ktoré inšpiruje

Paper Book – listovanie, ktoré inšpiruje

Papierové vzorkovníky. Kto by ich nemal rád. Papierové pásiky od výmyslu sveta s rôznymi vlastnosťami a vzhľadom sú niečím, nad čím vie človek stráviť slušný čas. A nemusí ísť ani práve vyberať papier pre konkrétnu vec. Je skrátka čosi príjemné na prezerení týchto vzoriek. Možno aj preto výrobcu papiera Arjowwiggins vytvoril Paper Book. Čo to je?

Ide o rozsiahlu zbierku, doslova celé portfólio kreatívnych papierov ponúkaných spoločnosťou. Kolekcia je spracovaná vo forme knihy v tvrdej väzbe a obsahuje čisté hárky papiera, na ktorých nenájdete nič. Teda okrem krátkeho popisu konkrétneho druhu papiera, na ktorý sa práve pozeráte či držíte v rukách.

Práve nepopísané strany majú pôvod v praxi. Podľa marketingového riaditeľa Christopha Balaresquea bola kniha navrhnutá práve s ohľadom na to, že dizajnéri radi prezentujú papierové vzorky svojim klientom ako čisté hárky.

4  1 23

Nedotknuté listy rôznych druhov papiera sú zároveň prvkom, ktorý môže naplno rozbehnúť kreativitu dizajnérov a odbúrať predsudky o tom, ako a na čo by mal byť konkrétny papier použitý. Výber tak zostáva práve na dizajnérovi, jeho predstavivosti a vkuse.

Paper Book si môžete bližšie prezrieť v nasledovnom promo videu:

Distribútorom vzorkovníka je spoločnosť Antalis.

zdroj: designtaxi.com

 • Pozretí23738

komentáre

 1. Avatar
  milada13

  nádhera, miluju to ohmatávání papírů :) to se dá někde koupit / získat?

 2. Avatar
  Július Pastierik – DeTePe [dtp]

  Zrovna teraz mi ide z tlačiarne vzorkovník nových papierov, už sa teším, niet nad to, ako si papier „ohmatať“…

  • Avatar

   Presne tak. Na aky konkretny vzorkovnik sa caka? :)

   • Avatar
    Július Pastierik – DeTePe [dtp]

    „Obyčajné“ listy papierov (iba s popisom, o aký druh papiera ide), na ktoré tlačia. Nie sú zviazané, iba uložené v zložke – to je veľmi dobré, lebo si môžem každý papier naozaj vziať do ruky, pošúchať, popočúvať, pozrieť proti svetlu, …

pridaj komentár