Paper Book – listovanie, ktoré inšpiruje

Papierové vzorkovníky. Kto by ich nemal rád. Papierové pásiky od výmyslu sveta s rôznymi vlastnosťami a vzhľadom sú niečím, nad čím vie človek stráviť slušný čas. A nemusí ísť ani práve vyberať papier pre konkrétnu vec. Je skrátka čosi príjemné na prezerení týchto vzoriek. Možno aj preto výrobcu papiera Arjowwiggins vytvoril Paper Book. Čo to je?

Ide o rozsiahlu zbierku, doslova celé portfólio kreatívnych papierov ponúkaných spoločnosťou. Kolekcia je spracovaná vo forme knihy v tvrdej väzbe a obsahuje čisté hárky papiera, na ktorých nenájdete nič. Teda okrem krátkeho popisu konkrétneho druhu papiera, na ktorý sa práve pozeráte či držíte v rukách.

Práve nepopísané strany majú pôvod v praxi. Podľa marketingového riaditeľa Christopha Balaresquea bola kniha navrhnutá práve s ohľadom na to, že dizajnéri radi prezentujú papierové vzorky svojim klientom ako čisté hárky.

4  1 23

Nedotknuté listy rôznych druhov papiera sú zároveň prvkom, ktorý môže naplno rozbehnúť kreativitu dizajnérov a odbúrať predsudky o tom, ako a na čo by mal byť konkrétny papier použitý. Výber tak zostáva práve na dizajnérovi, jeho predstavivosti a vkuse.

Paper Book si môžete bližšie prezrieť v nasledovnom promo videu:

Distribútorom vzorkovníka je spoločnosť Antalis.

zdroj: designtaxi.com

6 comments
  1. Zrovna teraz mi ide z tlačiarne vzorkovník nových papierov, už sa teším, niet nad to, ako si papier „ohmatať“…

      1. „Obyčajné“ listy papierov (iba s popisom, o aký druh papiera ide), na ktoré tlačia. Nie sú zviazané, iba uložené v zložke – to je veľmi dobré, lebo si môžem každý papier naozaj vziať do ruky, pošúchať, popočúvať, pozrieť proti svetlu, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

… a šťastný Nový rok

Mnoho rokov som mal na potešenie z blížiaceho sa konca roka zvláštny dôvod – novoročenky, PF-ky, alebo to je…