Typotipy 5: Script a brush písma pre vaše projekty v roku 2020

Písma sú jedným zo základných materiálov pre väčšinu grafického dizajnu. V súčasnosti máme pri svojej práci na výber obrovské množstvo rôznych fontov. Pre asi každú príležitosť. Najnovšie pokračovanie nášho miniseriálu vám ponúkne viacero zaujímavých skriptových a štetcových písiem, ktoré ponúkajú aj bezplatnú verziu.

Milea

Brush font s handwritten vzhľadom. Môžete ho využiť na viacero rôznych typov projektu – od pozvánok cez svadobné oznámenia a ďalšie printy až po blogy a podobne. Písmo je dostupné buď ako bezplatná verzia pre osobné využitie alebo plná za 15 $, určená pre komerčné projekty.

Belgian

Elegantné skriptové písmo so štýlovými alternatívami znakov, ktoré sa hodí pre podobne ladené dizajny. Môžete ho bezplane využiť pre osobné aj komerčné účely.

Tahu

Výrazný script, ktorý zaujme na tričkách, v printe, na webe či sociálnych sieťach. Písmo je dostupné bezplatne aj pre komerčné projekty. 

Odachi

Brush font s textúrovým efektom, ktorý si môžete bezplatne stiahnuť tak pre osobné ako aj komerčné využitie. Obsahuje čislice aj alternatívne znaky.

Hesland

Script s vintage nádychom. Za 16 $ si ho môžete stiahnuť na Creative Market, alebo v prípade osobného využitia zvoliť free verziu.

Milkshake

Písmo s výraznými ťahmi, ktoré je vhodné na rôzne účely. Môžete ho bezplatne využívať na osobné aj komerčné projekty.

Vindica

Brush písmo s mierne agresívnym vyznením, ktoré sa hodí na projekty podobnej tonality. Zaujímava voľba pre print, napríklad plagáty. Písmo si môžete stiahnuť TU, je dostupné po subscribe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nový redesign krekrů Ritz

Mondelēz International spolupracovali s londýnskou kanceláří globální brand design agentury Bulletproof, aby mohli společně navrhnout obal pro Ritz snacking…
pokračovanie článku

Koncept vizuálnej identity pre Sereď

Projekt dizajnéra Richarda Sokola, ktorý začal ako maturitná práca, sa neskôr transformoval do osobného projektu, ktorý prináša nový pohľad na identitu mesta a kladie otázku: "Poznáš naše mesto?".