Nové nahrávky v starom šate – pekný nápad brazílskeho dizajnéra

Pamätáte si ešte krásu starých obalov? Ak patríte k ľuďom, ktorí na fyzickú hudbu, takú, čo sa dá uchopiť do rúk, nedajú dopustiť a stále fungujú na vinyloch či iných médiách, možno hej. Pre nás ostatných je tu projekt, ktorý prináša zaujímavé spojenie nových albumov a starých obalov. New Records, Old Covers.

Kedysi, v časoch kedy počúvaniu hudby kraľovali fyzické nosiče, boli obaly CDčiek, MCčiek, či LPčiek a EPčiek rovnako dôležité ako samotná audio stopa, ktorá sa skrývala vnútri. Jasné, aj dnes ešte môže niekto naháňať album covery na iTunes, ale už to skrátka nie je ono.

Na pomoc nám však prichádza Brazílčan Rodrigo Maia so svojím projektom. V rámci neho prináša všetkým milovníkom hudby nový pohľad na zašlú slávu éry, kedy šlo nielen o to, ako nová nahrávka znie, ale aj o to, aký má kabát. Dizajnér pôvodom zo Sao Paula sa rozhodol vniesť čosi z podmanivého vzhľadu starých obalov aj do tých súčasných. Vytvoril podmanivé vizualizácie, ktorých inšpiráciu možno hľadať v estetike starých jazzových albumov. Teda ich obalov.

tumblr_ml4g3aGqDk1so2n1bo1_1280 tumblr_mrypre5udG1so2n1bo1_1280 tumblr_n1zrgsKiJI1so2n1bo1_1280 tumblr_n3nvf60jXP1so2n1bo1_r1_1280 tumblr_n22o8hm2EC1so2n1bo1_r1_1280

Projekt je stále aktívny, takže určite navštívte jeho Tumblr.

 

zdroj: designtaxi.com

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Boardwalk Avenue

Dizajnér: Emil Bertell Vydavateľ: Fenotype podrobné informácie o fonte | kúpiť font
pokračovanie článku

Bezplatná konferencia Adobe MAX začína už zajtra

Tohtoročné vydanie Adobe eventu sa podobne ako mnoho iných bude konať virtuálne. Ak sa chcete zúčastniť, je potrebné sa registrovať pomocou Adobe ID.
pokračovanie článku

Fotofestival – Connect Coworking

14. november, 16:00 Connect Coworking, CVERNOVKA, Páričkova 18, 3. poschodie, 821 08 Bratislava
pokračovanie článku

Fest Anča sa rada hrá

Medzinárodný festival animovaných filmov Fest Anča na svojom siedmom ročníku po prvý raz uvíta českých a slovenských tvorcov videohier.…
pokračovanie článku

AHA, cena z European Design Awards!

Tohtoročné Európske ceny za dizajn priniesli knižnému dizajnu u nás doma jedinečné ocenenie. Prvýkrát ho získala kniha zo Slovenska.
pokračovanie článku

Ateliérové nakladatelství: ELISABETH KLEMENT

Ateliér Tvorby písma a typografie pražské UMPRUM vás v rámci semestrálního zadání „Vytvořte obsah ateliérového nakladatelství” zve na první ze…