Nové nahrávky v starom šate – pekný nápad brazílskeho dizajnéra

Pamätáte si ešte krásu starých obalov? Ak patríte k ľuďom, ktorí na fyzickú hudbu, takú, čo sa dá uchopiť do rúk, nedajú dopustiť a stále fungujú na vinyloch či iných médiách, možno hej. Pre nás ostatných je tu projekt, ktorý prináša zaujímavé spojenie nových albumov a starých obalov. New Records, Old Covers.

Kedysi, v časoch kedy počúvaniu hudby kraľovali fyzické nosiče, boli obaly CDčiek, MCčiek, či LPčiek a EPčiek rovnako dôležité ako samotná audio stopa, ktorá sa skrývala vnútri. Jasné, aj dnes ešte môže niekto naháňať album covery na iTunes, ale už to skrátka nie je ono.

Na pomoc nám však prichádza Brazílčan Rodrigo Maia so svojím projektom. V rámci neho prináša všetkým milovníkom hudby nový pohľad na zašlú slávu éry, kedy šlo nielen o to, ako nová nahrávka znie, ale aj o to, aký má kabát. Dizajnér pôvodom zo Sao Paula sa rozhodol vniesť čosi z podmanivého vzhľadu starých obalov aj do tých súčasných. Vytvoril podmanivé vizualizácie, ktorých inšpiráciu možno hľadať v estetike starých jazzových albumov. Teda ich obalov.

tumblr_ml4g3aGqDk1so2n1bo1_1280 tumblr_mrypre5udG1so2n1bo1_1280 tumblr_n1zrgsKiJI1so2n1bo1_1280 tumblr_n3nvf60jXP1so2n1bo1_r1_1280 tumblr_n22o8hm2EC1so2n1bo1_r1_1280

Projekt je stále aktívny, takže určite navštívte jeho Tumblr.

 

zdroj: designtaxi.com

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Adobe Fresco už aj na Windows

Nový program pre digitálnu grafiku a ilustráciu môžu majitelia iPadu už nejaký čas využívať. Teraz prišiel rad aj na…
pokračovanie článku

Facebook predstavil novú identitu

Možno ste si všimli. A možno ani nie. Pretože Facebook je dominantne prítomný ako social platforma, ktorá ostala vizuálne…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Stolen Rum

Žiadna nostalgia, lode, sudy, kosti, slama ani piráti. Zdá sa, že tomuto dizajnu je na prvý pohľad všetko…