Side project na dnes – Nice Letterform

Side projects, alebo veci, ktorým sa človek venuje, keď zhasne lampu na svojom pracovnom stole, som vždy považoval za skvelý spôsob doplnenia kreatívnej energie a zdroj inšpirácie. Navyše, tieto záľuby, z ktorých sa časom stalo niečo vážnejšie, inšpirujú nielen toho, kto sa im venuje, ale často aj ľudí okolo. To je na nich najkrajšie. Dnes teda o Mattovi Mitchellovi, dizajnérovi posadnutom písmami. Pozor, jeho vlastné slová!

Krása a význam v abstraktnosti

Matt sa v normálnom (rozumej pracovnom) živote venuje navrhovaniu rozhraní pre bet365, ktorá sa zaoberá hazardom, resp. gamblingom (neviem, ktoré slovo je lepšie… alebo horšie). Nech je ako chce, po večeroch si rozširuje obzory v oblasti typografie.

Písmená a písma boli preňho vlastne prvotným impulzom, ktorý ho vohnal v ústrety dizajnu. Ako sám hovorí, rád sa pozerá na písmená vo veľkých veľkostiach a fascinuje ho fakt, že tieto nádherné abstraktné tvary niečo znamenajú. Znaky a rezy preň skrývajú množstvo skrytej krásy a osobitostí. A práve o túto nádheru sa chcel podeliť prostredníctvom svojich obľúbených písiem. Netají sa ani nadšením pre históriu tlačeného a písaného slova.

fonts

Podľa Matta Mitchella by si mal nejaký ten bočný projekt nájsť každý, kto má aspoň trochu voľného času. Sám vidí, že čo sa v rámci toho svojho naučil, vždy nejakým spôsobom využil vo svojej práci. Okrem toho sa naučil aj niečo málo o programovaní. Je dobré mať miesto, kde môžete realizovať veci a nápady, ktoré by v pracovnom prostredí priestor nedostali.

 

Správny font pre večnosť

A aké písmo by si vzal trebárs aj do hrobu? Bolo by to vraj “Óčko” písma Futura Bold. Najväčší prínos pre posmrtný život vidí v jeho využití ako frisbee či hula hop, ktoré by mu pomohli prečkať tento čas. Vtipný chlapík. Určite sa zastavte na kus písma u Nice Letterforms.

futura

Posmrtná voľba Matta Mitchella. O z Futura Bold.

 

zdroj: creativebloq.com, pôvodne net magazine #249

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Font dňa – Adelle

Dizajnér: Veronika Burian, José Scaglione Vydavateľ: TypeTogether Dátum vytvorenia: 2009
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Cook & Nelson

Kreativní tým studia Butcher & Butcher byl osloven k vytvoření přizpůsobené kolekce individuálně vytvořených balení pro společnost Cook &…