Podoby package designu alkoholických nápojov v roku 2014

Niekedy je zaujímavé s odstupom času sledovať, ako sa splní či naopak nesplní určitá predpoveď. Pozrite sa teda s nami na zopár takýchto vízií o tom, ako bude vyzerať obalový dizajn alkoholu v roku 2014.

Autorom týchto predpovedí je Stuart Chapman, ktorý pôsobí v agentúre pre výskum dizajnu The Big Picture. Ako sa teda mala zmeniť tvár tvrdej pijatiky toho roku?

 

Art Deco znovu na scéne

Na úvod malé ohliadnutie späť v čase. Art Deco, štýl ktorý bol populárny najmä v 20. a 30. rokoch minulého storočia., kedy zažil aj svoj najväčší rozmach, zdá sa opäť našiel cestu do dizajnových štúdií a odtiaľ aj na pulty obchodov v podobe štýlových fliaš. Jednu z nich ste mohli vidieť aj na úvodnom obrázku.

 

Kreslenie je zábava

Ručne tvorený text, či dekoratívne prvky, sa stali synonymom akejsi poctivosti a tradície, ktorá sa zas nerozlučne spája s mnohými menšími homemade produkciami – legálnymi, okej? Na druhej strane jej čaro objavila už aj nejedna väčšia značka, ktorá sa týmto spôsobom snaží odlíšiť svoje produkty od konkurencie aj navonok. Čo je – ak nie základ – tak určite časť úspechu.

1402953039323

Čierna a biela

Áno, táto kombinácia má stále svoju silu, keď ide o to pritiahnuť pozornosť ľudí. Spojenie dvoch farieb navodzuje dojem sily. A to nemáme na mysli len hodnotu percent na etikete.

11_07_13_lockstocknbarrel_1

 

Temné rozprávky

Na flašiach niektorých značiek sa celkom premyslene objavujú prvky, ktoré majú svoj pôvod práve v rozprávkových príbehoch. Pridanou hodnotou je v tomto prípade ten ponurejší nádych celého dizajnu, ktorý má pôsobiť tajomne a dať konkrétnemu trúnku aj vizuálne dojem dobrodružstva. Nejedna fľaška tak vyzerá, akoby sa na police obchodu dostala z Domček na Stračej nôžke Import-Export. Tým nechceme povedať, že je to na škodu veci.

empiric-front1

 

Hra s geometriou

Technologicky dôrazný štýl, z ktorého vyžaruje skutočne sci-fi pocit. Čisté línie, pokojne v podivných kombináciách uhlov a dĺžok, kde viac ako o funkčnosť ide o efekt. V bare to môže vyzerať zaujímavo.

anestasia-vodka

Čo hovoríte na prognózy vy? Ktorý z týchto smerov, akými sa vydali dizajnéri, sa vám pozdáva najviac?

 

 

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Najkrajšie obálky od Penguinu II.

Neviem ako pre vás, ale pre mňa je Penguin vydavateľstvom, ktorého obaly kníh ma vedia zaujať. Samozrejme, super…