Nové aplikácie od Adobe vedia skicovať aj retušovať

Adobe nezaháľa a okrem nedávno predstavenej dvojice hardvérových nástrojov Ink & Slide, pracuje aj na novinkách v softvérovej oblasti. Výsledkom je pätica aplikácií na skicovanie a úpravu obrázkov.

Medzi nové aplikácie patria Adobe Sketch, Adobe Line, Adobe Photoshop Mix pre iPad, Lightroom Mobile pre iPhone a Creative Cloud.

 

sketch

Adobe Sketch

Adobe Sketch umožňuje používateľovi tvorbu jednoduchých kresieb a skíc. Nájsť v ňom môžete digitálne nástroje ako ceruzka, pero, štetec či guma.

 

adobe line

Adobe Line

Adobe Line je zase z iného cesta. Podľa oficiálnej tlačovej správy je to prvá iPad aplikácia slúži na tvorbu nákresov a konceptov, pri ktorých je dôležitá predovšetkým presnosť. Využíva teda lineár, posuvné meradlá a šablóny. Obe aplikácie, Adobe Sketch aj Adobe Line, sú optimalizované pre prácu s Ink & Slide, o ktorých sme nedávno písali.

 

photoshop mix

Adobe Photoshop Mix

Adobe Photoshop Mix je celkom nová vec, určená pre iPady. Cez ňu je možné upravovať obrázky bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate. Spolupracuje aj s desktopovou verziou softvéru a  nájdete v nej funkcie ako Upright, Content Aware Fill alebo Camera Shake Reduction. Používateľovi ponúkne vylepšenia a úpravy fotografií, možnosti miešania a kompozície rôznych obrázkov ako aj uloženie vo formáte PSD. Vďaka tomu môžete na projekte pokračovať, keď sa vrátite do Photoshop CC na desktope.

 

lightroom

Lightroom Mobile

Lightroom Mobile, ktorý bol predtým dostupný iba pre iPad, si teraz môžete nainštalovať aj na iPhone. Podobne ako Photoshop Mix je prepojený s desktopom, telefónom či webom a vďaka tomu je možné automaticky importovať obrázky z vášho iPhone Camera Roll, ktoré sa následne synchronizujú v rámci Lightroom katalógu na vašom počítači.

 

creative cloud

Creative Cloud

Posledná z noviniek, aplikácia pre Creative Cloud je určená na prístup a správu súborov priamo z vášho iPhonu či iPadu. Všetky aplikácie sú bezplatné a dostupné na stiahnutie z iTunes. Je však potrebné byť členom služby Creative Cloud, aby ste ich naozaj využili.

zdroj: designtaxi.com, adobe.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť