Mama Serra: obaly, ktoré tvorí chutný mix prvkov

Obaly prémiovej značky z gréckeho Serresu reflektujú vysokú kvalitu produktov od lokálnych farmárov.

Unikátnym rysom Mama Serra je použitie pistácií vynikajúcej chuti a kvality, ktorým sa darí práve v miestnej pôde. Dizajnéri z Soul Design sa však nepodieľali “iba” na tvorbe obalov či vizuálneho prejavu značky.

Zaujímavosťou je, že spolu s farmármi vyberali finálne produkty do ponuky Mama Serra. Vzniklo tak portfólio nátierok a orieškových mixov s využitím spomínaných pistácií.

Výsledkom je teda brand Mama Serra, ktorý je slovnou hračkou a zároveň odkazom na matku Zem (lat. Mama Terra), ktorá štedro dáva farmárom v tejto lokalite svoje plody. Identita tejto značky je hravá no zároveň pôsobí dojmom kvality, čo odráža úroveň obsahu jednotliých balení. Tie sa na policiach vynímajú aj vďaka typografii vytvorenej na mieru, nenútené pôsobiacim ilustráciám či pestrej farebnej palete. Podobne dobre ako mix vnútri obalu, chutí aj ten na jeho povrchu.

zdroj: Soul Design

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tlačený Egreš? Nech sa páči!

Magazínom z lokálneho prostredia, zdá sa, doba praje. Zaujímavé čítanie sprevádzané podmanivými ilustráciami či fotografiami ponúka napríklad Pyré, ktoré…
pokračovanie článku

Prihláste sa do sútaže plagátov TPT 2015

Trienále plagátu Trnava 2015 (TPT) je medzinárodná súťaž a výstava aktuálneho svetového plagátu. Ide o najväčšie podujatie svojho druhu na…
pokračovanie článku

Logokvíz III. – súťažte o knihu

Nastal čas v poradí na tretí kvíz, v ktorom vás opäť čaká deväť známych lôg zbavených textových častí. Po ich…