Mama Serra: obaly, ktoré tvorí chutný mix prvkov

Obaly prémiovej značky z gréckeho Serresu reflektujú vysokú kvalitu produktov od lokálnych farmárov.

Unikátnym rysom Mama Serra je použitie pistácií vynikajúcej chuti a kvality, ktorým sa darí práve v miestnej pôde. Dizajnéri z Soul Design sa však nepodieľali “iba” na tvorbe obalov či vizuálneho prejavu značky.

Zaujímavosťou je, že spolu s farmármi vyberali finálne produkty do ponuky Mama Serra. Vzniklo tak portfólio nátierok a orieškových mixov s využitím spomínaných pistácií.

Výsledkom je teda brand Mama Serra, ktorý je slovnou hračkou a zároveň odkazom na matku Zem (lat. Mama Terra), ktorá štedro dáva farmárom v tejto lokalite svoje plody. Identita tejto značky je hravá no zároveň pôsobí dojmom kvality, čo odráža úroveň obsahu jednotliých balení. Tie sa na policiach vynímajú aj vďaka typografii vytvorenej na mieru, nenútené pôsobiacim ilustráciám či pestrej farebnej palete. Podobne dobre ako mix vnútri obalu, chutí aj ten na jeho povrchu.

zdroj: Soul Design

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Farmer Yuan’s Paddy Fields

Sériová ilustrace balení je především vizuálním průvodcem spojeným s horami, horskými prameny a kopci. Jasná jádrová koncepce – symbióza pěstování…
pokračovanie článku

Spout Coffee, Cadillac mezi kávami

Spout je speciální pražírna, která vyrábí vysoce kvalitní kávové nápoje. V tomto projektu chtěli zvýraznit luxusní a velmi chutnou kávu pomocí černých a zlatých tónů. Tyto faktory podpořili silnou a odvážnou typografií.