Mama Serra: obaly, ktoré tvorí chutný mix prvkov

Obaly prémiovej značky z gréckeho Serresu reflektujú vysokú kvalitu produktov od lokálnych farmárov.

Unikátnym rysom Mama Serra je použitie pistácií vynikajúcej chuti a kvality, ktorým sa darí práve v miestnej pôde. Dizajnéri z Soul Design sa však nepodieľali “iba” na tvorbe obalov či vizuálneho prejavu značky.

Zaujímavosťou je, že spolu s farmármi vyberali finálne produkty do ponuky Mama Serra. Vzniklo tak portfólio nátierok a orieškových mixov s využitím spomínaných pistácií.

Výsledkom je teda brand Mama Serra, ktorý je slovnou hračkou a zároveň odkazom na matku Zem (lat. Mama Terra), ktorá štedro dáva farmárom v tejto lokalite svoje plody. Identita tejto značky je hravá no zároveň pôsobí dojmom kvality, čo odráža úroveň obsahu jednotliých balení. Tie sa na policiach vynímajú aj vďaka typografii vytvorenej na mieru, nenútené pôsobiacim ilustráciám či pestrej farebnej palete. Podobne dobre ako mix vnútri obalu, chutí aj ten na jeho povrchu.

zdroj: Soul Design

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Od dizajnu k dizajnu vás prevedie nová kniha

V Českej republike nedávno vyšla publikácia Od designu k designu dizajnéra Pavla Nogu, ktorá má priblížiť históriu grafického dizajnu verejnosti,…
pokračovanie článku

História pre Adobe InDesign

Funkcia, ktorá je pre používateľov Photoshopu už pomaly samozrejmosťou bola až donedávna očakávaným vylepšením iného softvéru od Adobe.…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – C’est normal

Myšlenka pro lepenkovou krabici módní značky C’est normal napodobuje přepravní kontejner. Kvalitní oděvní značka je každým coulem jedinečná.
pokračovanie článku

Font dňa – Jasan

zľava 30% do 15. decembra