Ako bude vyzerať logo pre TOKYO 2020?

Možno si naň pamätáte. Po nemalej miere kontroverzie je späť. Logo pre olympijské hry Tokyo 2020 má najnovšie vzísť z týchto návrhov.

Uplynul takmer rok odvtedy, čo sa na adresu pôvodného loga a predovšetkým jeho autora zniesla vlna kritiky a obvinený z plagiátorstva. Zdá sa, že proces hľadania “náhradníka” sa konečne chýli ku zdarnému koncu.

Z takmer 15 000 návrhov, ktoré boli v rámci medzinárodnej súťaže prihlásené koncom minulého roku, vybrala porota štvoricu pre shortlist. Po negatívnej skúsenosti sa veľká pozornosť venovala najmä originalite dizajnu, presnejšie jeho originálnemu pôvodu.

Nové návrhy obsahujú prvky šachovníc, farebných vzorov ale aj japonských božstiev či kvety. Každý z nich prichádza ruka v ruke s alternatívnym logom pre paraolympiádu. Pozrite sa na ne:

Print

Šachovnicový emblém v japonskej tradičnej farbe tmavomodrej má vyjadrovať eleganciu a sofistikovanosť Japonska. Motív čerpá z histórie a tradícii samotnej krajiny.

Variácie tvarov majú odrážať pestrosť krajín, kultúr či zmýšľania. Logo má tlmočiť posolstvo jednoty v rozdielnosti.

160323_決定案_修正

Dizajn vyjadruje spojenie dynamizmu športovcov a radosti publika. Zameriava sa na prezentovanie duševnej a fyzickej sily, pohybu a rýchlosti ako aj eufórie plynúcej z vrcholových výkonov.

tko20_032216

Návrh čerpá z tradícií – konkrétne zobrazuje boha vetra a boha hromu. Podobne ako predošlý návrh zdôraznúuje dynamiku pohybu ako aj vypätý moment, kedy športovec pretne cielovú pásku.

Print

Logo má predstavovať rozkvitajúci kvet smerujúci k nebu, čo má odrážať výkony, ktoré podávajú športovci ako aj emócie publika, ktoré ich sleduje z tribún. Opäť ide o tradičný symbol z japonskej histórie a kultúry. V neposlednom rade dizajn odkazuje na napäté očakávanie začiatku podujatia a vrelé privítanie návštevníkov z celého sveta.

 

Ktorý sa návrh sa najviac páči vám?
[poll id=”35″]

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

BRATISLAVA DESIGN WEEK 2015 – SEN MÁ SVOJE CENY

Bratislava Design Week 2015 je už minulosťou. Festival súčasného dizajnu prilákal počas minulého týždňa niekoľko tisíc návštevníkov, ktorí…

Aké fotobanky prioritne využívate?

[myo_poll poll =4501 type = bar perc = yes]   Podeľte sa o Vaše skúsenosti s fotobankami v diskusii pod článkom.…
pokračovanie článku

Firemní názvy jsou jako spermie

Ten moment, kdy vám rodiče dali jméno, si jistě nepamatujete. Určitě ale počítáte s tím, že autorem jména vašeho dítěte budete/jste právě…
pokračovanie článku

Set Lightroom presetov zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na tento set Lightroom presetov. Nájdete ho na portáli Creative Market, odkiaľ si…