New York – nové serif písmo pre Apple

Značka nedávno predstavila novinku, ktorá rozšíri rady existujúcich písiem jej systémov. Je odkazom na historické štýly písma a má fungovať ako doplnok bezpätkového San Francisca aj samostatne.

Písmo bolo síce prezentované ako novinka, treba však povedať, že rovnomenný serif vznikol pod rukami dizajnérky Susan Kare pre počítače Macintosh ešte v roku 1983. Niektorí s bystrým okom si všimli aj to, že písmo sa minulú jeseň objavilo v aplikácii Books.

V súvislosti s typografiou značka oznámila aj to, že na novom iOS 13 bude možné nastaviť si vlastné písmo pre konkrétne aplikácie, vďaka inštalácii cez App Store.

New York si môžete bezplatne stianuť TU. Balík obsahuje 6 rezov, 4 optické veľkosti a italic alternatívy. Použiť ho však možno iba na účely tvorby mockupov užívateľských rozhraní pre iOS, macOS, watchOS alebo tvOS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť

DeTePe [dtp] newsletter – anketa

Vyhovuje Vám zasielanie newslettera vždy po pridaní nového článku na DetePe? Alebo by ste si priali zasielať radšej jednodňový…
pokračovanie článku

Font dňa – Artico

zľava 80% do 12. októbra
pokračovanie článku

Pekná knižka o peknom písaní

Jan Middendorp, dizajnér pôvodom s Nemecka, vydal nedávno knihu Hand to Type. Ako názov naznačuje, venuje sa v nej písmam,…