Hľadáme všestranného dizajnéra – Lighting Beetle

Hľadáme všestranného dizajnéra, budúceho experta na usability.

Gender Notice

Keď hovoríme dizajnér, rovnako myslíme aj na dizajnérku. V lovenčine inak nedá…

O pozícii

Chceš prácu, kde budeš samostatný, dostaneš dostatok času na svoju prácu a budeš zodpovedný za vlastné projekty? Myslíš pri dizajnovaní na používateľov aj na efektívnu funkčnosť? Rád povieš, čo si myslíš? Hľadáme ťa.

Čím sa odlišujeme?

Náš prístup k dizajnu je založený na spoznávaní ľudí, pre ktorých dizajnujeme.  Robíme to cez pozorovanie, rozprávanie sa s ľudmi a cez testovanie každého návrhu. Náš cieľ je vytvoriť riešenia s krásnym vzhľadom a ergonomickým ovládaním. U nás nie sú grafici pri projekte len na krátky čas. Kreatívne sa ho zúčastňujú od začiatku až po úplný koniec. Preto máme iné nároky, ako reklamné agentúry alebo webové štúdiá.

Na čo sa musíš pripraviť?

Interakčný dizajn

 • Budeš kresliť veľa wireframov, učiť sa princípom použiteľnosti a rozmýšlať nad tým či to tlačidlo skutočne skonvertuje, čo najvyšší počet používateľov. V našom tíme nie je jeden UX dizajnér, je ním každý.
 • U nás budeš dizajnovať webové aplikácie, veľké weby a mobilné aplikácie. Marketingové weby robíme tiež, ale nie je ich až tak veľa. Niekedy dokonca dizajnujeme interface softvéru.

Vizuálny dizajn

 • Naše grafiky potrebujú niekedy dokresliť ilustrácie alebo ikony. Aj toto bude tvoja práca.

Slová

 • Hľadáme človeka s jasným vyjadrovaním a schopnosťou navrhovať text vo svojich dizajnoch. Sám budeš pomenovávať tlačidlá a navrhovať základné texty webu. Neboj, so zložitejšími časťami ti pomôžu kolegovia.

Komunikácia s klientom

 • Budeš chodiť na meetingy a komunikovať s klientom. Máme malé trojčlenné agilné tímy, kde je každý zodpovedný za komunikáciu práce a ty si budeš musieť obhájiť svoju časť.

Angličtina

 • Máme kopec zahraničných klientov. Musíš preto vedieť komunikovať po anglicky. Nemčina, a iné jazyky sú veľkou výhodou.

Kritické myslenie

 • Chceme, aby náš grafik bol kritický. K svojej robote, ale aj k robote ostatných. Grafické výstupy dávame na náš online systém, kde celý tím komentuje výstup jedného človeka. Chceme, aby si sa vedel pridať do diskusie.

Chuť učiť sa

 • Snažíme sa byť vo firme multifunkční. To znamená, že sa časom priučíš HTML, CSS, ale aj copywritingu, usability testingu, nastavovaniu informačnej architektúry…

Fulltime

 • Budeme ťa potrebovať každý deň, nehľadáme externistov.

Čo ti urobí radosť?

 • V tíme máme veľmi uvoľnenú atmosféru. A to bez akéhokoľvek hypeu. Spoznáš nás na pohovore.
 • O chvíľku sa sťahujeme do domu kúsok od lesa s bazénom, pingpongom a biliardom.
 • Sme malý tím, len 8 ľudí.
 • U nás je príprava dizajnu veľmi premyslený proces založený na reálnych dátach. Robíme používateľský výskum, nastavujeme navigáciu… Svoj dizajn nebudeš stavať na vode. Väčšinou máme dobrých klientov, ktorí chápu nášmu procesu.
 • V office vždy káva Cuccuma, ktorú servírujú aj v Axióme a Exite ;-)
 • (Skoro) každý piatok máme LB Academy – to je priestor na tvoje vzdelávanie.

Kto sme?

Sme agentúra, kde navrhujeme weby, webové, mobilné a softvérové aplikácie. Menšie weby aj developujeme. Sústreďujeme sa na ergonómiu (usability), interakciu (interaction design) a konverziu našich dizajnov.

Veríme v agilný prístup: naša firma je rozdelená do trojčlenných tímov, ktoré sa komplexne starajú o klienta. Tak nevzniká komunikačný šum.

Sme flexibilní: ak nás klient potrebuje na deň u seba, dizajnujeme tam.

Naše tri základné dizajnové princípy sú: prototypovanie, testovanie a dátová analýza.

Ako sa skontaktovať?

Na prostrednik@lbstudio.sk pošli:

 • Portfólio projektov (weby, webové a mobilné appky, softvér).
 • Spíš tvoje skúsenosti a znalosti, ktoré sú relevantné pre prácu v našom tíme.
 • Ak nespĺňaš niektoré z vyššie uvedených kritérií, napíš nám to. Nevadí, ale budeme na to ready.
 • Tykáme si :)

Ak chceš Ondrejovi zavolať, jeho kontakty nájdeš na našom webe.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Trojúhelníkový obal Air Jordan (koncept)

V návaznosti na předchozí článek o krabicích na boty se dostáváme k dalšímu zajímavému konceptu. Tomislav Zvonaric navrhl tento úžasný…
pokračovanie článku

Rozprávanie o letterpresse a dizajne – online event Dve Lamy

Letterpress (kníhtlač) je najstaršia tlačiarenská technika, ktorá pôvodom pochádza z Číny a v Európe ju preslávil známy Johannes Gutenberg, ktorého poznáme zo školských učebníc. V čom je táto tlač jedinečná a prečo sa k nej aj v 21.storočí s nadšením vraciame?
pokračovanie článku

Švajčiarsky modernizmus a punk rock

Newyorský grafický dizajnér Mike Joyce prepojil v projekte nazvanom Swissted dve svoje hlavné vášne – Švajčiarsky modernizmus a rockovú hudbu…