Radosť hľadať cestu: Navigácia pre hudobné školy vo Varšave

Príklad od poľských susedov ukazuje, že orientačný systém nemusí byť iba technicky strohý.

Farby, ilustrácie a chytľavá typografia. To sú kľúčové prvky, z ktorých štúdio UVMW pre ZPSM (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych) vytvorilo navigáciu.

Pri uvažovaní nad budúcou podobou systému brali dizajnéri do úvahy dve hlavné cieľové skupiny, ktoré budú s tabuľkami a smerovníkmi prichádzať do kontaktu – učitelia so žiakmi a verejnosť. Cieľom bolo teda vytvoriť používateľsky prívetivý a vizuálne atraktívny celok, ktorý osloví takto široko definovanú skupinu ľudí.

Navigačný systém, ktorý UVMW vytvorilo, však nie je iba o páčivých ilustráciách a farbičkách. Inšpiráciu si berie z histórie vzdelávacej inštitúcie. V priestoroch škôl visia dobové plagáty k hudobným podujatiam, ktorých typografia a layouty sa stali čiastočne predlohou pre budúcu podobu orientačných prvkov v školách.

Okrem silnej typografie v navigačných výstupoch to celé oživujú a poľuďšťujú ilustrácie. Ručne kreslené ikonky zároveň podávajú mimotextovú informáciu a to veľmi zábavným spôsobom. Navigácia tak obsahuje také vizuálne perly ako je Winda Towarowa. :)

Informačné nosiče sú osadené v drevených rámoch a následne umiestnené v rôznych kompozíciách s odstupňovanou intenzitou a veľkosťou. Výsledkom je svieži a vkusný navigačný systém, ktorý funkčne no zároveň ľudsky pomáha orientovať sa v priestoroch ZPSM.

zdroj: UVMW

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nové logo Mozilly propojuje služby Firefox

Mozilla nedávno představila zcela nové logo pro svou značku Firefox, kreré dokazuje, že ve společnosti jde o více než…
pokračovanie článku

Font dňa – Plume

Dizajnér: Bruno Maag, Ron Carpenter Vydavateľ: Dalton Maag Dátum vytvorenia: 2007