MacBook Pro s 16 palcovým displejom je tu

Novinka s najväčším Retina displejom posúva hranice notebookov značky aj v ďalších rovinách.

Nový model disponuje už spomenutým displejom s uhlopriečkou 16 palcov, ktorý je najväčším z kategórie Retina v Apple notebookoch s rozlíšením 3072 x 1920 a 226 ppi. Každý kus prechádza individuálnou kalibráciou pre čo najlepší výsledok. Ďalej v zariadení nájdeme 6 či 8 jadrové procesory, až 64GB pamäte, či novú generáciu grafických kariet s VRAM až po 8GB. S ohľadom na túto konfiguráciu sa jedná o vôbec najvýkonejší MacBook Pro, ktorý doteraz Apple vytvoril. Pro skrátka boli svojím zameraním vždy určené pre ľudí, ktorí ho využívajú ako profesionálny nástroj na prácu a tvorbu a novinka toto pravidlo potvrdzuje.

Lepšia klávesnica aj chladenie

Nová Magic klávesnica nahrádza nie príliš populárne motýliky. Prináša prekopaný mechanizmus s rozpoznaním stlačenia klávesy na úrovni 1 mm. Nový dizajn ponúka príjemnejšiu a tichšiu prácu s klávesnicou. Niektorých isto poteší aj prítomnosť hardvérovej Esc klávesy. Keď už je reč o tejto časti zariadenia, treba spomenúť aj Touch Bar, TouchIDči FourceTouchtrackpad a bezpečnostný čip T2 pre bezpečný štart a šifrovanie. Pokiaľ ide o zvukový element, laptop disponuje systémom šiestich reproduktorov a kvalitnejší mikrofón.

16 palcový MacBook Pro prináša nový level termálnej architektúry, ktorá umožňuje vyšší výkon po dlhší čas. Výkonejšie vetranie poskytuje pri náročných úlohách o 28% lepšie prúdenie vzduchu. V praxi tak dokáže nový MacBook Pro zvládnuť počas náročných procesov o 12 wattov viac ako jeho predchodcovia.

Výkon, výkon, výkon

Profesionálny nástroj, ktorý počíta s vysokými požiadavkami na výpočtový výkon, pochopiteľne ponúka aj Pro úroveň komponentov. Či už pôjde o programovanie, editovanie videa alebo 3D či iné náročné projekty, MacBook Pro 16 má dostatok hardvérovej sily. Laptop disponuje ponukou procesorov s šiestimi či ôsmimi jadrami s Turbo Boostom až po 5 GHz.

V porovnaní s štvorjadrovým MacBookom Pro ponúkne dvojnásobne svižnejší chod – overený pri úlohách rôzneho typu ako práca na komplexných hudobných projektoch, výpočtoch, programovaní či úprave fotografií. V prípade, že si zákazník siahne na najvyššiu možnú konfiguráciu, hovorí Apple o 80% náraste výkonu oproti predchádzajúcej generácii.

11 hodín na jedno nabitie aj najväčšie SSD v laptopoch

Výkonný stroj samozrejme vyžaduje aj backup v podobe poriadnej batérie. Tá v najnovšom MacBooku je zároveň najväčšou, aká bola doteraz v notebookoch Apple umiestnená. S 100Wh ponúkne cyklus až do 11 hodín browsovania na webe cez WiFi či prehrávanie videa cez Apple TV.

S prácou profesionála sa často nerozlučne spájajú aj rozsiahle projektové databázy či podklady. Aby sa všetko vošlo na zabudované úložisko, ponúka nový MacBook Pro SSD disky od 512 po 1TB v štandardnej konfigurácii. Pre prípady, kedy je však naozaj treba dostatok miesta, premiérovo prichádza aj 8TB SSD disk.

Novinka v lineupe Apple notebookov nastupuje na miesto 15 palcového modelu. Cena v USA začína na 2 399 dolároch.

 

 

zdroj: apple.com

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Nájdite tú správnu paletu s Coolors!

Poskladať  farby pre nejaký projekt nemusí byť vždy jednoduché. Ak si lámete hlavu nad tvorbou palety, skúste šikovnú…
pokračovanie článku

Písma roku 2014 I.

The Next Web dal dohromady prehľad toho, čo zaujímavé vzniklo v oblasti typografie a medzi jednotlivými písmami možno nájsť aj diela…