Liga majstrov s novou hviezdnou identitou

Športová súťaž, ktorá má svoje počiatky ešte v roku 1955, nedávno predstavila novú vizuálnu identitu. Jej tvorbu má na svedomí dizajnérske štúdio s najvýstižnejším menom – DesignStudio. To v minulosti realizovalo aj redizajn identity Premiere League.

Ústredným motívom novej vizuality futbalovej súťaže UEFA pre obdobie 2018 – 2021 je po novom lopta s hviezdami, tzv. starball. Tento prvok sa prelína celou komunikáciou – od tých najmenších až po tie najväčšie aplikácie. Nová podoba vizuálnej identity je na pohľad pôsobivá a naplno využíva potenciál hry so svetlom a jeho lámaním.

Farebná paleta je podľa slov tvorcov inšpirovaná nočnou oblohou v Európe, pod ktorou sa zápasy súťaže odohrávajú. Celkový dojem možno vyjadriť slovom prémiovosť. Či už v pohybe alebo na statických vizuáloch tmavomodrá s náznakmi svetlejších tónov z palety. V identite sa pracuje aj s písmom na mieru, ktoré vzniklo v spolupráci s Fontsmith. Novovzniknutý font je tenším rezom už existujúce brand písma.

Autori identity sa pri práci s textom rozhodli pre centrovanie a výrazné hodnoty trackingu, čo má opäť ďalej rozvíjať koncept prémiovosť a veľkoleposti.

Príklady aplikovanie novej identity

Aký máte celkový dojem z novej identity? Dokáže svoju kvalitu aj v teste času?

 

zdroj: underconsideration.com

design.studio

uclbranding.uefa.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Printové inšpirácie I.

Online formáty sú možno v súčasnej dobe čoraz populárnejšie, no print žije naďalej. Nič sa predsa nevyrovná kontaktu s fyzickým…
pokračovanie článku

Tajomstvo log so skrytým významom

Väčšina grafických dizajnérov sa za svoju profesionálnu existenciu stretne s návrhom loga. Vytvoriť funkčné logo je naozaj proces, ktorý…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Honey on the Branch

Honey on the Branch si vybírá med Xinjiang Dark Bee, který lze sehnat pouze v oblasti Xinjiang. Ilustrace na…