Myth Busters vám s vtipom ukážu nezmysly o koronavíruse

Kampaň pre WHO vtipným spôsobom upozorňuje na niektoré mýty a dezinformácie, ktoré v súvislosti s COVID-19 cirkulujú medzi ľuďmi.

Autori vizuálov zo štúdia VELKRO stavili na efektné minimal prevedenie. Pestré farby pozadí v kombinácii s výraznou ilustráciou v čiernej linke a priamočiarou typografiou vytvárajú kontrast, vďaka ktorému vám každý motív padne hneď do oka.

Jednotlivé vizuály obsahujú vždy narážku na konkrétny mýtus, za ktorou nasleduje uvedenie vecí na pravú mieru a odkaz na stránku Svetovej zdravotníckej organizácie, kde sú k dispozícii všetky dostupné informácie ohľadom vírusu a ochorenia, ktoré spôsobuje.

Zábavná kampaň funguje v pohybe aj staticky. Tvorcovia pripravili krátke videá, Instagram príspevky a príbehy aj vizuály pre online či print. Tu sú jednotlivé témy v krátkych videách:

Domáci miláčikovia

Teplé a vlhké počasie

Teplý kúpeľ

Cesnak

Studené počasie a sneh

Chlorín

5G

Opaľovanie

Dizajnéri dali vytvorené materiály voľne k dispozícii – nájdete ich na ich Dropboxe.

zdroj: We Are Velkro

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

25 celebrít, ktorých tajný talent vás prekvapí

Celebrity žijú pod drobnohľadom verejnosti a médií. Často sa o nich dozvieme len negatívne a škandalózne informácie zo súkromného života. Napriek…
pokračovanie článku

Ach, tie obaly – Vegan Sailors Revolution

Vizuální identita a design obalů Sald da Terra Biocosmetics je projektem, který zpočátku působí zvláštně, drsně. Jde ale o mužskou péči o sebe samotného, o kůži, vlasy a vousy.
pokračovanie článku

Muzeum města Prahy predstavilo novú tvár

Muzeum hlavního města Prahy sa koncom minulého roka rozhodlo pre aktualizáciu svojej identity. Okrem nového loga prináša aj…
pokračovanie článku

Ako na CMYK pomocou profilu

S nástupom color managementu a štandardizácie farebných profilov v predtlačovej príprave došlo síce k mnohým nedorozumeniam a lapsusom, vyplývajúcim z nesprávneho pochopenia a používania…