Layer Groups – vrstvy pre Adobe Indesign

Layer Groups je plugin určený pre Adobe InDesign a svojim užívateľom ponúka funkciu, ktorú možno nájsť vo Photoshope. Vďaka nemu môžete teraz pracovať s layermi bez toho, že by ste sa v nich strácali. Doplnok predstavuje skvelý spôsob, ako zorganizovať jednotlivé vrstvy do skupín.

S Layer Groups si nastavíte celú vrstvu ako non-printing tak, ako to zvyknete robiť v iných programoch. To sa hodí napríklad, ak chcete mať vrstvu určenú pre komenty, či iné súčasti projektu, ktoré však nechcete poslať do tlače. Všetky dokumenty, ktoré vytvoríte, budú následne fungovať aj bez tohto pluginu. Hierarchia vrstiev sa pritom nezmení. Dokonca budú neskôr synchronizované všetky zmeny, ktoré vykonáte mimo Layer Groups. Najnovší update 2.1 obsahuje navyše niekoľko noviniek:

  • zoznam všetkých vrstiev linkovaných alebo vložených z .psd alebo .ai dokumentov
  • možnosť prepínať viditeľnosť
  • možnosť automatického zatriedenia objektov do vrstiev podľa druhu (napr. button, textové pole, grafický objekt atď.)
  • podporovaná je i spolupráca s Layer Comps 2.0
  • možnosť importovať vrstvy, ktoré obsahujú veci z iných dokumentov (užitočné pri keď spolupracujete na obsahu, posielate text na preklad a pod.)

Snímka obrazovky 2013-12-18 o 9.52.01

Doplnok si môžete vyskúšať počas štrnástich dní v rámci trial verzie. Je kompatibilný s Adobe InDesign CS3 až CS6, resp. jeho staršia verzia aj s CS a CS2. Podporované sú Apple Mac OS X aj Microsoft Windows. Cena pluginu je pri 1-5 licenciách 29 eur. Pre kompletnú cenovú ponuku a viac informácií pozrite stránku doplnku.

www.dtptools.com/product.asp?id=lgid

 

Ďalšie zaujímavé články o produktoch DTP Tools

Registrovaní čitatelia DeTePe majú k dispozícii zľavový kupón so zľavou 10% na produkty firmy DTP Tools.

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Comic Sans po novom – Comic Neue

Neexistuje snáď nenávidenejšie písmo, ktoré by sa častejšie objavovalo na očiach. Rôzne plagáty, inzeráty, dokonca aj oficiálne úradné…
pokračovanie článku

Mockupy printovych materialov zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na tieto elegantné náhľady printových materiálov, vďaka ktorým môžete prezentovať svoje dizajny z oblasti…
pokračovanie článku

Zoberte deti na dizajnový workshop

Už túto nedeľu môžete o 16-tej navštíviť akciu, ktorá prinesie zaujímavé info aj zážitok pre deit. Ďalšie diely seriálu…
pokračovanie článku

Pohyblivá inšpirácia – História zábudlivosti

História zábudlivosti od grafického dizajnéra Braňa Matisa. História zápisu, písma, technológií a všetkého ostatného čo nám pomáha nepamätať si.