Ktoré fonty sa oplatí mať doma? II. časť

V predošlom diele sme vám predstavili niekoľko písiem, ktoré by sa vám mohli hodiť. Ako tvrdí taliansky dizajnér Massimo Vignelli – dobrých písiem vám stačí pár. Ak sú vybrané pozorne a primerane, viac by ste nemali potrebovať. Čo ak však chcete niečo trochu iné, než je zaužívaná klasika? Tu je opäť zopár písiem, ktorými môžete oživiť svoju knižnicu.

Franklin Gothic

67480

Pôvodne bol navrhnutý ešte v roku 1903, prekreslený v roku 1980 a nakoniec v roku 1991. V USA sa mu hovorí aj Grotesque. Obsahuje viacero variant, vďaka čomu je dobre prispôsobiteľný pre rôzne účely. Využijete ho pre print aj web.

Franklin Gothic na MyFonts

 

Rooney

62610

Modern font, ktorý sa hodí najmä pre účely display textov a využitie na obrazovke. Jeho jemne zaoblené serify spôsobujú, že písmo vyzerá priateľsky, navyše bez toho, aby pôsobilo lacno. Rodina obsahuje šesť variantov.

Rooney na MyFonts

Didot

95305

Alternatívne riešenie k Bodoni. Rovnako ako dielo talianskeho typografa vzniklo na sklonku osemnásteho storočia a v súvislosti s oboma písmami možno hovoriť o vzájomnej inšpirácii a vplyve. Oba majú spoločné charakteristické ostré pätky a uhly, Didot však pôsobí ako štíhlejšie Bodoni. Vašej práci dodá nádych klasického a nadčasového dizajnu.

Didot na MyFonts

 

Mrs Eaves

FTMrs

Písmo navrhnuté v roku 1996 Zuzanou Licko, ktorá síce aktuálne pôsobí v San Franciscu, ale narodila sa v Bratislave.  Jeho zaujímavý názov však nie je jediné, čo si môže získať vašu pozornosť. V prípade Mrs Eaves ide o modernú interpretáciu diela Johna Baskervilla. Meno dostal font po Sarah Eaves, ktorá bola pôvodne Baskervillovou domácou a neskôr sa zaňho vydala. Možno ho spoznávate. Správne, používa ho WordPress vo svojom logu.

Mrs Eaves na MyFonts

 

Bembo

88239

Predlohou tohto písma je old-style serif, ktorý vytvoril v pätnástom storočí Francesco Griffo. Bembo sa dočkalo oživenia pod Monotypeom v roku 1929. Výborne poslúži pre účely knižných textov.

Bembo na MyFonts

 

 

Modern No. 20

PentagramLogo_3539

Skvelé, ak chcete svojim nadpisom dodať štýl. Koniec koncov – používa ho i agentúra Pentagram. Vo svojom logu.

Modern No. 20 na MyFonts

 

Ďalšie zaujímavé písma už čoskoro :)

 

zdroj: creativebloq.com

Ďalšie diely seriálu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Hľadáme grafického dizajnéra – APPLE PIE

Ospravedlňte, prosím, absenciu kreativity a peknej vizuality pri tomto inzeráte. Momentálne máme o jedného grafického dizajnéra menej, preto ho zalamoval…
pokračovanie článku

Font dňa – iogen

zľava 60% do 28. novembra
pokračovanie článku

Branding / identity MockUp zadarmo

Získajte bezplatne tento balík mockupov pre branding a corporate identity projekty. Na prvý pohľad ide o kvalitne spracovanú sériu s náhľadmi…
pokračovanie článku

Stiahnite si zadarmo florálne stuhy

Dnes pre vás máme tip na set motívov, ktoré môžete využiť vo svojich dizajnoch. Či už pôjde o print alebo online.
pokračovanie článku

Font dňa – Nutmeg

zľava 50% do 30. septembra
pokračovanie článku

Písma od Northern Block za polovicu!

Typografická dielňa The Northern Block aktuálne ponúka výber svojich písiem so skvelou 50% zľavou!  Štúdio funguje od januára…