Berlin vás presvedčí, že aj free font môže vyzerať dobre

Pekné a zaujímavé písmo nikdy nie je na škodu. Dnes vám predstavíme jedno od Brazílskeho grafického dizajnéra a ilustrátora Antonia Rodrigueza Jr. Volá sa Berlin a už na prvý pohľad je niečím sympatické. Čo poviete?

Ako vraví sám autor, Berlin je písmom, ktorého rezy vyzerajú najlepšie vo väčších veľkostiach, ide o tzv. display font. Antonio sa pri jeho navrhovaní nechal inšpirovať geometrickou typografiou zo začiatku minulého storočia. Berlin je stále pod drobnohľadom na kresliacej doske; zatiaľ však už stihli vzniknúť štyri verzie. Berlin, Berlina, Slaberlin a Uberlin. Antonio sľubuje do budúcnosti doplnenie o rezy outline, shadows, rounded, distressed či roman a ešte zopár ďalších. Máme sa teda na čo tešiť.

 

0a104ec379a51bc3c4201c92c6618511

Každý zo štvorice už hotových rezov je skvelý na použitie vo všetkých veľkých formátoch, titulkoch, pri tvorbe vecí k brandingu či obalovému dizajnu. Navyše, písmo je dostupné kompletne zadarmo – pre osobné aj komerčné účely. Jedinou nevýhodou môžu byť chýbajúce CE znaky, pre ktoré je možnosť využitia písma pre niektoré projekty obmedzená.

Zaujímavosť na koniec: chcete vedieť ako vzniklo pomenovanie pre písmo Berlin? Rovnako sa volá aj pieseň z najnovšieho albumu kapely R.E.M., ktorá hrala dokola pri tvorbe prvých návrhov. Určite sa na písmo pozrite aj cez Antoniov profil na Behance.

Sťahujte TU.

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Slovenské múzeum dizajnu otvára výstavu histórie slovenských digitálnych hier 8-bit

Slovenské múzeum dizajnu otvorilo historicky prvú výstavu zameranú na domáce hry a výpočtovú techniku z 80-tych a 90-tych rokov s názvom 8-bit. Stála výstava je dostupná v online priestore na stránkach múzea od 27. 11. 2021 a obsahuje množstvo obrazových materiálov, rozhovorov, článkov a databázu najstarších hier vytvorených na území Slovenska alebo slovenskými tvorcami.