Berlin vás presvedčí, že aj free font môže vyzerať dobre

Pekné a zaujímavé písmo nikdy nie je na škodu. Dnes vám predstavíme jedno od Brazílskeho grafického dizajnéra a ilustrátora Antonia Rodrigueza Jr. Volá sa Berlin a už na prvý pohľad je niečím sympatické. Čo poviete?

Ako vraví sám autor, Berlin je písmom, ktorého rezy vyzerajú najlepšie vo väčších veľkostiach, ide o tzv. display font. Antonio sa pri jeho navrhovaní nechal inšpirovať geometrickou typografiou zo začiatku minulého storočia. Berlin je stále pod drobnohľadom na kresliacej doske; zatiaľ však už stihli vzniknúť štyri verzie. Berlin, Berlina, Slaberlin a Uberlin. Antonio sľubuje do budúcnosti doplnenie o rezy outline, shadows, rounded, distressed či roman a ešte zopár ďalších. Máme sa teda na čo tešiť.

 

0a104ec379a51bc3c4201c92c6618511

Každý zo štvorice už hotových rezov je skvelý na použitie vo všetkých veľkých formátoch, titulkoch, pri tvorbe vecí k brandingu či obalovému dizajnu. Navyše, písmo je dostupné kompletne zadarmo – pre osobné aj komerčné účely. Jedinou nevýhodou môžu byť chýbajúce CE znaky, pre ktoré je možnosť využitia písma pre niektoré projekty obmedzená.

Zaujímavosť na koniec: chcete vedieť ako vzniklo pomenovanie pre písmo Berlin? Rovnako sa volá aj pieseň z najnovšieho albumu kapely R.E.M., ktorá hrala dokola pri tvorbe prvých návrhov. Určite sa na písmo pozrite aj cez Antoniov profil na Behance.

Sťahujte TU.

zdroj: creativebloq.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Stiahnite si sladkú abecedu zadarmo!

Dnes pre vás máme tip na zaujímavo spracovanú abecedu, ktorú môžete využiť vo svojich projektoch. Jej znaky sú…
pokračovanie článku

Moleskine s Adobe prenesú vaše skice do digitálu!

Spojenie dvoch významných značiek opäť o čosi viac zbližuje digitálny a analógový svet. Čítajte ďalej o novinke, ktorá vám uľahčí konverziu…